2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Saját részvényeit vásárolja vissza a Magyar Telekom

Saját részvényeit vásárolja vissza a Magyar Telekom

Május 14-től részvény-visszavásárlási tranzakciókat tervez végrejhajtani a Budapesti értéktőzsdén a vállalat. Legfeljebb ötven milliárd forint értékben fognak vásárolni részvényeket – a közgyűlés jóváhagyásával összhangban.

A beszerzendő részvények maximális száma 181 796 446 darab, tekintettel arra, hogy a vonatkozó jogszabály és a közgyűlési határozat alapján a megvásárolni tervezett részvények és a társaság már meglévő saját részvényei együttesen egyszer sem haladhatják meg a társaság mindenkor hatályos alaptőkéjének a 25 százalékát – írja a Porfolio.

A társaság a Budapesti Értéktőzsdén napi kereskedés keretében, illetve Fix ügyletek révén tervezi végrehajtani a visszavásárlást aktuális piaci áron, 2026. május 14-től kezdődően és legkésőbb 2026. június 26-ig.

A hírportál szerint a Telekomnál jelentős készpénz-visszajuttatási program van:

évek óta többmilliárd forint értékben veszi a cég a saját részvényeit, ezek mellett […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/05/13/telekom-reszveny-visszavasarlas-budapest-ertektozsde-penzugy/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Svájcból jött haza a Tisza államtitkára, az Indexnek elárulta, mit hozott magával

A budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezték meg az első Svájci–Magyar Innovációs Fórumot, amelyet Svájc …