2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Balogh Petyáék összeálltak és üzennek a Tisza-kormánynak, új korszak a hazai innovációban

Balogh Petyáék összeálltak és üzennek a Tisza-kormánynak, új korszak a hazai innovációban

Megalakult a Restart Hungary, a hazai innovációs és vállalkozói ökoszisztéma független szakmai kerekasztala, amelynek célja konkrét, megvalósítható szakpolitikai javaslatok kidolgozása egy versenyképesebb Magyarországért. A szerveződést az ismert befektető-startupper, Balogh Petya, az STRT Holding Nyrt. alapító-vezérigazgatója hívta életre olyan partnerekkel mint Oszkó Péter egykori pénzügyminiszter, az O3 Partners vezetője, valamint Csillag Péter, a HunBan elnöke, illetve Sárospataki Albert, a Billingo tulajdonosa. Emellett olyan szervezetek erősítik a kerekasztalt, mint a Magyar Fintech Szövetség, a Magyar Innovációs Szövetség, valamint a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA).

Hagyományos érdekvédelmi szervezet helyett egy olyan nyílt és egyenrangú egyeztetési platformként kívánnak működni, ahol a startupok, befektetők, vállalkozásfejlesztők, valamint az oktatási intézmények közösen vitathatják meg a szektor legfontosabb kihívásait és ötleteit. „Fő küldetésünk, hogy a legérettebb iparági elképzeléseket strukturált szakpolitikai javaslatokká alakítsuk, majd azokat átlátható és hiteles módon képviseljük a döntéshozók, a sajtó, illetve a széles nyilvánosság felé a magyar vállalkozói környezet sikeres újraindítása érdekében” – jelezték az alapítók.

A Restart Hungary a magyar piacon kevéssé ismert, úgynevezett public advocacy tevékenységgel kívánja felerősíteni a változást sürgető szakmai hangokat. Míg a hagyományos érdekvédelmi munka és lobbi jól ismert fogalom a hazai üzleti életben, az advocacy (szószólói tevékenység) új megközelítést hoz a piacra.

A szakmai kerekasztal célja, hogy nyilvánosan kiálljon a hazai innováció ökoszisztéma fontos ügyei mellett, pozitív változást érjen el a piaci szereplők közötti folyamatos párbeszéd moderálásával és a közös ügyek nyilvánosságban való megjelenítésével.

A szerveződés kezdeményezőinek felismerése, hogy a hazai startupok és innovatív vállalkozások fejlődéséhez elengedhetetlen egy olyan platform, amely a szektor specifikus igényeit transzparensen, határozottan, a kormányzat és a nyilvánosság számára egyszerre érthető módon képviselje.

Partnerségben, nem versengve

Hangsúlyozták, hogy nem kívánja elvenni a már meglévő érdekvédelmi szövetségek és kamarák feladatait, számos tagja aktív részese ilyen szervezeteknek. Működésük alapelve a korábbi kezdeményezések közötti szinergia.

„Az iparág életében olyan korszak előtt állunk, amikor újra az európai ökoszisztéma integráns része lehetünk. Alapvetően a lehetőséget látjuk ebben a szakmai együttműködésben, amelyben mindenki a saját tudását és a saját ötleteit tudja hozzátenni a kívánt fejlődési irányhoz” – mondta Oszkó Péter, az O3 Partners alapító-vezetője.

Oszkó Péter, az O3 Partners alapító-vezetője

Oszkó Péter, az O3 Partners alapító-vezetője

Fotó: Restart Hungary

„Örömmel csatlakozunk egy olyan kezdeményezéshez, amely biztosítja, hogy az ökoszisztéma valamennyi szereplőjének hangja hallatszódjon, és platformot biztosítson a sokféle szereplők érdekeinek […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/05/13/balogh-petya-oszko-peter-restart-hungary-startup-kkv-kkv-szektor-vallalkozas-oktatas-befektetok-szakpolitika/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Hasít és halmozza a rekordokat a második leggazdagabb magyar birodalma

912 milliárd forintra növelték árbevételüket a Wallis Csoport portfólióvállalatai 2025-ben, ami a Veres Tibor – aki 756,4 …