2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Orbán Anita nem késlekedett, máris leszedette a Külügyminisztérium épületéről a külgazdasági feliratot

Orbán Anita nem késlekedett, máris leszedette a Külügyminisztérium épületéről a külgazdasági feliratot

Az újonnan kinevezett külügyminiszter, Orbán Anita egyik első intézkedéseként megszüntette a külgazdasági feladatkör megjelenését a minisztérium nevében. A korábban Külgazdasági és Külügyminisztériumként működő tárca mostantól Külügyminisztérium néven folytatja működését. A változás részeként csütörtök délelőtt eltávolították az épület homlokzatáról a „külgazdasági” feliratot is.

A tárcát korábban vezető Szijjártó Péter irányítása alatt a magyar külpolitika egyik kiemelt feladata volt a külföldi befektetések Magyarországra vonzása, ezért a minisztérium nevében is megjelent a külgazdasági szerepkör. Orbán Anita már hivatalba lépése előtt jelezte, hogy ezen változtatni kíván.

Az új minisztériumi struktúra szerint a külügy elsősorban koordinációs és kapcsolattartói feladatokat lát majd el.

A cél az, hogy a tárca megteremtse a nemzetközi tárgyalások feltételeit az érintett tárcák számára, míg a külgazdasági és energetikai ügyek jelentős része – ahogyan azt a <a […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/05/14/kulugyminiszterium-atalakitas-felirat-homlokzat-bontas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bíró Ferenc szerint hibázott az Átlátszó: vagyona nem a NER-közpénzekből származik

Ritka médiajelenségnek számító, nyílt és egyenes hangvételű helyreigazítást és bocsánatkérést helyezett el az Átlátszó.hu az …