A “Ne csak nézz, szaglással, ízleléssel, tapintással is ismerkedj a növényekkel!” mottóval meghirdetett programok idén három ázsiai témájú sétával bővülnek.
Kósa Géza dendrológus, a Nemzeti Botanikus Kert korábbi vezetője az elmúlt évtizedekben számos különleges fát és cserjét telepített itt, amelyek jelentős részét távol-keleti és közép-ázsiai expedícióin gyűjtötte, így mára a vácrátóti kert hazai és nemzetközi szinten is kiemelkedő jelentőségű kelet-ázsiai fásszárú-gyűjteménnyel rendelkezik.
A kert éjszakai életébe nyerhetnek bepillantást az érdeklődők az Éjjeli lepkészés és a Denevérhang-vadászat elnevezésű, sötétedés után induló túrákon, csakúgy, mint a szentjánosbogarakat megfigyelő vezetett sétán.
A kert hatalmas, öreg fáiról, azok történetéről szól a Fák-erdők titkai elnevezésű túra. A beporzókat bemutató vezetett túrán pedig érdekes információk hangzanak el hazánk főbb beporzó csoportjairól, a méhekről, legyekről és pillangókról.
A közlemény szerint az ÖK idén is folytatják a 2021-ben Kert a köbön néven indított tudománykommunikációs programsorozatát. Az első eseményt május 13-án tartják a vácrátóti Nemzeti Botanikus Kertben A biológiai invázió problémái és megoldási lehetőségei címmel. A június 24-ei Fenntartható-e még a fenntarthatóság? című programon a fenntarthatóság eszméiről és a valósággal való ütközéséről hallhatnak előadásokat az érdeklődők – közölte az ELKH.
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!