Két fordulóval a vége előtt egy pont volt az ETO FC Győr előnye a rekordbajnok és címvédő Ferencváros előtt a tabellán. A győrieknek – a Debrecenben elért kulcsfontosságú döntetlen után – abszolút saját kezükben volt a sorsuk. Két körrel a vége előtt még a Diósgyőr elleni hazai, majd a Kisvárda elleni idegenbeli fellépés volt hátra.
Egyik feladat sem ígérkezett nehéznek, főleg a hazai, Diósgyőri elleni meccs számított kötelezőnek azok után, hogy a miskolciak egészen biztosan búcsúznak az élvonaltól a szezon végeztével. A szombat esti találkozó első helyzete a hazaiaké volt, Vitális laposan lőtte el 19 méterről a szabadrúgást a bal alsó sarok irányába, de erőt már kevésbé tett bele, Bánhegyi könnyedén védett.
Az első játékrész közepéhez érve Benbuali passza után Schön tört be a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről bőven a kapu mellé tekert. A 32. percben Szatmári óriási hibája után Bánáti szerezte meg a labdát, Bumbát hozta helyzete, aki 13 méterről kapura lőtt, védett a DVTK kapusa, a kipattanót Benbuali csúnyán közelről kapu fölé lőtte. Kicsivel később viszont már nem menekült meg a Diósgyőr: az alapvonal közeléből Bánáti visszakanyarodott, középre ívelt, Schön érkezett rá remek ütemben és közvetlen közelről a bal kapufára fejelt, onnan a labda a hálóba pattant (1–0).
És ha már kelendő dolog lett gólt fejelni a győriek között: a 44. percben az előbb gólszerző Schön beadása felperdült a DVTK-védő lábán, a kapu előtt magasból lehulló labdára Benbuali érkezett és három méterről a bal alsó sarokba bólintott (2–0).
Az ETO FC Győr a félidő végére megnyugtató előnyt szerzett, és percről percre, lépésről lépésre közelebb került a bajnoki címhez. És ha ennyi nem lett volna elég – miért lett volna –, a második játékrész elején tovább növelte előnyét a Győr. A diósgyőriek védője, Bárdos hibázott nagyot, Benbualihoz passzolta a labdát, aki Schön elé tálalt, a magyar válogatott támadó pedig hét méterről a a bal alsó sarokba gurított – megszerezve saját maga második, csapata harmadik gólját (3–0).
A negyedik Győr-gólra egészen a 66. percig kellett várni: ekkor Bumba beívelését Schön adta tovább Stefuljhoz, aki megcsinált egy levőcselt, majd 10 méterről kapura lőtt. A horvát játékos lövése megpattant Szatmárin, végül Farkas testéről pattant a kapuba (4–0). Újabb gól […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!