2026. május 3., vasárnapMa Tímea napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 396,00 Ft
2026.05.03. Tímea Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 396,00 Ft
Kezdőlap / Kultúra / Világsztár mondta, hogy külföldön a helye, a magyar énekesnő mégis itthon maradt

Világsztár mondta, hogy külföldön a helye, a magyar énekesnő mégis itthon maradt

„Soha nem úgy gondolkodtam a pályámról, hogy bizonyítanom kellene bármit is, csak tettem a dolgom. Mindig az érdekelt, hogy egy-egy szerep mögött milyen emberi történet rejtőzik: a zene, a dallam, a jelenet mind eszközök ahhoz, hogy az adott karaktert valóban megértsük. A musicalben ez különösen izgalmas, mert

itt egyszerre kell jelen lennie a hangnak, az érzelemnek, a mozgásnak és a gondolatnak,

ez a komplexitás az, ami újra és újra kíváncsivá tesz” – mondja Mahó Andrea, aki Az operaház fantomja című Andrew Lloyd Webber-musical Christine-jeként robbant be a köztudatba, és azóta is folyamatosan színpadon van.

Itthon van feladata

Andrew Lloyd Webber és Claude-Michel Schönberg zenéi generációkat formáltak. Mahó Andrea személyesen ismeri őket, de dolgozott José Curával, Rhoda Scott-tal és egy Disney-produkcióban is.

Amikor először találkoztam ezekkel a legendákkal, az első, ami feltűnt, hogy a valódi nagyság természetesen, sőt meglepően szerény. Andrew Lloyd Webber mindig rendkívül közvetlen és kedves volt. Az operaház fantomja és a Volt egyszer egy csapat előadásai után azt mondta, hogy amit a színpadon nyújtottam, kiemelkedő, világszínvonalú, és hogy egy ilyen hangnak nem lenne szabad csupán Magyarország határain belül maradnia. Ez természetesen jólesett és hatalmas elismerést jelentett, de úgy éreztem, hogy az én utam és feladatom itthon van.

Mahó Andreának Claude-Michel Schönberg zeneszerzővel is volt szerencséje találkozni. „Azt mondta, egyedi érzelmi jelenlétem van a színpadon, és hogy ezt pontosan így kell. José Curával szintén meghatározó élmény volt dolgozni, hihetetlen erejű művész, ugyanakkor érzékeny ember. A próbák alatt sokat beszélgettünk arról, hogy a színpadon az igazság mindig fontosabb, mint a puszta technika. Közös koncertünket mindketten katartikus élményként éltük meg.” Rhoda Scott mellett is felejthetetlen élmény volt énekelni, a Disney világában pedig szintén magas szintű profizmust és kedves, támogató légkört tapasztalt meg.

642801433 1392725169554680 6861420306519863716 n

Fotó: Madách Színház

Dalok minden mennyiségben

Mahó Andrea jelenleg egy intenzív Mary Poppins előadás-sorozatban lép fel a Madách Színházban.

Mary Poppinsnak lenni fantasztikus, egyszerre játékos, elegáns és bölcs, és talán éppen ezért tud ennyire mélyen hatni minden korosztályra. A gyerekek elsősorban a varázslatot látják benne, a zenét, a táncokat, a repülést, a mesét, a csodát, a felnőttek viszont sokszor egészen más gondolatokat visznek haza.

Mindemellett nemrég volt a Szerelem, Ó! című előadás premierje az Art-Színtéren, amelyben szintén főszerepet játszik. „A menedzseremmel olyan darabot kerestünk, amely eltér attól a szerepkörtől és színpadi világtól, amelyet a közönség megszokott tőlem. Olyan művet szerettünk volna találni, ami teljesen új oldalamat mutatja meg. A produkcióban Odor Kristóf és Borbély Richárd a partnerem, a rendező Böhm György.”

<iframe width="560" height="315" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kultur/2026/03/19/maho-andrea-musical-mary-poppins-madach-szinhaz-szerelem-o-/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Egy ország kedvence volt, de élete elképzelhetetlen mélységbe jutott

Szilágyi István szerepelt a Bors, A Tenkes kapitánya vagy az Egy óra múlva itt vagyok …