Az államfő egészségi állapotával összefüggő pletykák azután erősödtek fel még jobban, hogy május 14-én a politikus 29 év óta először maradt távol a belorusz zászlóavatási ünnepségtől.
A dpa német hírügynökség vasárnapi beszámolója szerint a 68 éves államfőt Raman Halovcsenka fehérorosz miniszterelnök helyettesítette a rendezvényen.
A belorusz állami televízió napok óta nem mutatott új képsorokat Lukasenkáról, aki azonban az ünnepnap alkalmából üzenetben tolmácsolta jókívánságait.
Nem sokkal korábban a szomszédos Ukrajna sajtóorgánumai, köztük az RBK-Ukrajina ukrán hírügynökség arról írtak, hogy a belorusz államfő és környezete vírusfertőzést kapott.
Az err.ee orosz nyelvű észt és az Ukrajinszka Pravda ukrán hírportálok belorusz forrásokra, köztük az Evroradióra hivatkozva közölték, hogy az államfőt szombat este a Minszk melletti elnöki klinikára szállították.
Lukasenka legutóbb május 9-én jelent meg a nyilvánosság előtt, a győzelem napja alkalmából rendezett díszszemlén, a moszkvai Vörös téren. A minszki elnöki hivatal eddig nem reagált megkeresésekre az ügyben – adta hírül az MTI.
Paval Latuska lengyelországi száműzetésben élő volt belorusz kulturális miniszter pénteken arról beszélt, hogy Lukasenka „nyilvánvalóan komolyan megbetegedett”.
A Kreml már reagált is
Azóta a Kreml is reagált a Lukasenka egészségi állapota körüli találgatásokra: azt írták, hogy a Minszk által kiadott hivatalos közleményekre szabad hagyatkozni, semmi másra – […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!