Tovább emelkedtek júniusban a lakbérek: az előző hónaphoz képest 1,9 százalékkal nőttek országosan és 1,6 százalékkal Budapesten – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com kedden közzétett lakbérindexéből.
Idén az első fél évben a hirdetések túlnyomó többsége többlakásos épületben lévő lakásra vonatkozott, a fennmaradó mintegy 9 százalékban családi házat hirdettek meg. Budapesten a kiadó lakások mindössze 3,7 százaléka volt családi ház. 2024 első hat hónapjában a figyelembe vett hirdetések országosan 43 százaléka, a fővárosban 42 százaléka származott magánszemélytől – közölte a KSH az MTI szerint.
Budapesten az év első felében 250 ezer forint volt az átlagos havi kínálati lakbér. A legdrágábban Pest régióban – 265 ezer forint – , a legolcsóbban Észak-Magyarországon – 129 ezer forint – kínálták kiadásra a lakásokat.
A KSH oldalán közölt adatok szerint a júniusi lakbérek éves összevetésben országosan 10,3, Budapesten 9,9 százalékkal nőttek, a 2015. évi bázisidőszaki duplájára emelkedtek.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!