A Daily Star információi szerint a 2020 júniusában egy amerikai vendég, Wesley Barnes,azt írta a TripAdvisoron, hogy egy thaiföldi hotel személyzete barátságtalanul, az egyik vezető pedig egyenesen borzalmasan viselkedett.Miután a szálloda vezetősége elolvasta az erősen kritikus hangvételű bejegyzést, kihívták a rendőrséget, és elérték, hogy a hatóság rágalmazás vádjával letartóztassa vendégüket.
A thaiföldi Sea View Resort azt állítja, hogy Wesley Barnes “egy sor zaklató véleményt” írt szállásáról, és emiatt úgy döntöttek, hogy kapcsolatba lépnek a rendőrséggel. Ezek után a férfi két éjszakát egy börtöncellában töltött, de felmerült annak veszélye is, hogy ezt még két évvel megtoldják.
Az eset óta már látható a TripAdvisor piros figyelmeztető jelzése a thaiföldi Sea View Resort-ot bemutató oldalán az alábbi szöveggel: “Ez a szálloda vagy a szállodával kapcsolatban álló személyek büntetőfeljelentést tettek egy TripAdvisor-felhasználó ellen az utazó által írt és közzétett online véleményekkel kapcsolatban. Ennek eredményeképpen a vendég több napot is börtönben töltött. Azonban a TripAdvisor akkor szolgálja legjobban felhasználóit, ha az utazók szabadon megoszthatják véleményüket és tapasztalataikat a platformunkon – legyen ez akár pozitív, akár negatív kritika.”
Forrás: Daily Star
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!