A világbajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kézilabda-válogatott 30-19-re legyőzte Olaszország csapatát a szombat délután Tatabányán rendezett edzőmérkőzésen.
A magyarok aktuális keretéből csak a kapus Nagy Benedeket nem nevezték a találkozóra. Az olaszok januári Európa-bajnoki keretéhez képest ezúttal sérülés miatt nem volt tagja a csapatnak Christian Manojlovic, Mika Helmersson, Simone Mengon, Domenico Ebner és Thomas Bortoli.
Bő hat perc után máris időt kértek a vendégek, mert a házigazdák remekül védekeztek, gyors ellentámadásokat vezettek és 5–2-re elléptek. A magyar védelem oszlopát, Sipos Adriánt a meccs negyedénél már másodszor állította ki a Bíró Ádám, Kiss Olivér játékvezető-páros. Az MT Melsungen beállója ennek ellenére két perc múlva visszatért és gólt is szerzett. A hétgólos előny a cseréket követően sem csökkent, sőt Bodó Richárd szabaddobása után, harminc perc elteltével 19–10-et mutatott az eredményjelző.
A második félidő legelején volt először tízgólos különbség a csapatok között, ezért csakhamar ismét időt kértek a vendégek. A hazaiaknál a jelentős előny tudatában egyre több volt a kihagyott helyzet, de a csereként beállt Bartucz László bravúrjainak köszönhetően ezt nem tudták kihasználni a tartalékos olaszok. A hazaiak mezőnyjátékosai közül végül csak Lukács Péter és Ligetvári Patrik nem talált a hálóba.
Palasics Kristóf négy, a csapata legjobbjának megválasztott […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!