2023. szeptember 29., péntekMa Mihály napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 373,00 Ft | CHF: 406,00 Ft
2023.09.29. Mihály Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 373,00 Ft | CHF: 406,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Bedurvult a zombori behemót, úthengerként gyűrte maga alá riválisait

Bedurvult a zombori behemót, úthengerként gyűrte maga alá riválisait

Ha valami egyértelművé vált az NBA-döntő első két mérkőzése után, az a következő volt: a Denver Nuggets nem veheti félvállról a keleti konferencia nyolcadik helyéről, a play-in vigaszágról a fináléig menetelő, nem-draftolt játékosok sokaságával felálló Miami Heatet.

A Heatet, amely 1–1-re hozta a döntő első két, denveri mérkőzését, és ezzel elragadta a pályaelőnyt a coloradóiaktól.

Nos, miután Miamiba költöztek át a csapatok, a vendégek megfogadták Michael Malone edző indulatos szavait, amelyek a második, odahaza elvesztett mérkőzés után hangzottak el. Az első negyed ugyan még kiegyenlített játékot hozott (24–24), de a másodikban a Nikola Jokics, Jamal Murray duó elkezdte legyűrni a hazaiakat.

Félidőben 53–48-ra vezettek a vendégek, majd a harmadik játékrészben már 19 pont is volt a különbség, 82–63-ra is elhúzott a Nuggets.

Up at the half. #BringItIn pic.twitter.com/VAmGY6gT0K

— Denver Nuggets (@nuggets) June 8, 2023

Jokics, a zombori illetőségű center zseniális volt, három negyed alatt 26 pontot, 17 lepattanót és 9 gólpasszt termelt, míg Murray 22 pontál, 5 lepattanónál és 8 asszisztnál tartott. Plusz még onnan is kaptak segítséget, ahonnan aligha várhatták: Christian Braun első öt dobása hiba nélkül bement. Mindezt keserűen figyelte Shakira az első sorból, jelenlétével ráerősítve azokra a pletykákra, miszerint randizik Jimmy Butlerrel, a Heat sztárjával.

Egy nappal korábban még Lewis Hamiltonnal, a Formula-1-es pilótával hozták hírbe.

Az újonc, 22 éves Braun tarthatatlan volt, már 15 pontnál járt 7/8-as mezőnymutatóval, 93–72-re duzzadt a vendégelőny!