2024. július 27., szombatMa Anna, Anikó napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 361,00 Ft | CHF: 408,00 Ft
2024.07.27. Anna, Anikó Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 391,00 Ft | USD: 361,00 Ft | CHF: 408,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Más országok is követhetik Amerikát a TikTok betiltásában

Hirdetés

Más országok is követhetik Amerikát a TikTok betiltásában

Amennyiben az amerikai Szenátus megszavazza, majd Joe Biden elnök aláírja, akkor az Egyesült Államok India és Afganisztán után a világon a harmadik állammá válhat, ami teljesen betiltja a kínai ByteDance által tulajdonolt közösségi oldalt, a TikTokot.

Az Egyesült Államokban a fiatalok mentális egészségére való negatív hatása mellett azzal érvelnek a leginkább e korcsoport által kedvelt applikáció betiltása mellett, mert a képviselők szerint az nemzetbiztonsági kockázatot jelent, mivel a többi közösségi médiaóriáshoz képest jóval több személyes adatot gyűjtenek, amit továbbíthatnak az Amerika szerint vele ellenséges autoriter kínai kormánynak.

Utóbbi miatt egyébként már több országban is részlegesen betiltották. Az Egyesült Államok 50 államából több mint a felében nem engedélyezik kormányzati telefonokon az applikáció letöltését, de rajtuk kívül még az Európai Unió intézményeiben dolgozóknak, az Egyesült Királyságban, nyolc további európai országban, Kanadában és Tajvanon is megtiltották az állami alkalmazottaknak, hogy a kormányzati telefonjukon használják az applikációt.

Hirdetés

Ugyanakkor teljes betiltásra a fentebb említett tálibok vezette Afganisztánban és a Kínával még továbbra is a határaikon vitázó Indián kívül eddig nem került sor, ugyanakkor amennyiben ha az Egyesült Államok csatlakozik e listához, akkor utána egy másik ország is hasonló lépésre szánhatja el magát,

ugyanis az Egyesült Királyságban pár konzervatív képviselő szerint is követniük kellene Amerikát a TikTok tiltásában.

James Bethell, a brit parlament felsőház, a Lordok Házának egyik kormánypárti képviselője nemrég egy módosítójavaslatot nyújtott be az alsóház által már elfogadott Adatvédelmi és digitális információs törvényjavaslathoz, ami többek között korlátozná a cégeket, hogy adatokat küldhessenek olyan országokba mint Kína vagy Oroszország.

James Bethell a Politico brit kiadásának arról beszélt, a módosítója nem a kínai közösségi oldalt célozza, de hozzátette,

az a TikTok végét jelentené a jelenlegi formájában.

De nem Bethell az egyetlen, aki szerint a TikTokkal szemben erőteljesebben kéne fellépnie a Rishi Sunak vezette kormánynak. A közismerten Kínával szemben kritikus Dunan Smith arról beszélt a lapnak, hogy ha a kormány már korábban megtiltotta, hogy kormányzati telefonokon használják az appot nemzetbiztonsági okok miatt, akkor miért nem tiltják be teljesen.

Tom Tugendhat biztonságért felelős miniszter még korábban megerősítette, hogy az Egyesült Királyság Nemzeti Kiberbiztonsági Központja vizsgálja a TikTokot, ugyanakkor ettől még nem biztos, hogy be is tiltanák.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2024/03/19/egyesult-allamok-tiktok-betiltas-kina-egyesult-kiralysag-kanada-ausztralia-uj-zeland-nemzetbiztonsag/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Az Európai Gyógyszerügynökség nem javasolja az új, Alzheimer-kór elleni gyógyszert

A pénteken kiadott ajánlás indoklása szerint a német Eisai és a Biogen amerikai gyógyszergyártó által …