Feszült hangulatban telt az újbudai önkormányzat „60+ Nőnap” elnevezésű rendezvénye a Kelenföldi Montázs Központban. A kerület vezetése által eredetileg pártpolitikától mentes, közösségi eseménynek szánt ünnepséget Dr. László Imre polgármester tájékoztatása szerint a Fidesz aktivistái próbálták kampánycélokra felhasználni.

Virágok közé rejtett szórólapok
A szerkesztőségünknek küldött közlemény szerint a helyszínen megjelent aktivisták a sorban álló hölgyek között nemcsak virágokat, hanem a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselőjelöltjeit − Kocsondi Márkot és Steiner Attilát − népszerűsítő szóróanyagokat is osztogattak. Több résztvevő is jelezte: méltatlannak tartják, hogy egy közösségi ünnepet pártpolitikai kampányhelyszínné alakítottak át.
Dr. László Imre polgármester az eset miatt hivatalos kifogással fordult a 3. és a 10. számú választási bizottsághoz. Álláspontja szerint a történtek sértik az esélyegyenlőség, a jóhiszemű joggyakorlás és az önkéntes részvétel elvét.
„Hagyják […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/03/08/laszlo-imre-polgarmester-ujbuda-valasztasok-nonap/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!