2026. május 3., vasárnapMa Tímea napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 396,00 Ft
2026.05.03. Tímea Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 366,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 396,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Könnyes búcsú az állatkert hősétől: Pablo, a kistigris elhagyja Budapestet

Könnyes búcsú az állatkert hősétől: Pablo, a kistigris elhagyja Budapestet

Pablo története tavaly decemberben kezdődött, amikor a Készenléti Rendőrség nyomozói egy tiszafüredi házban tartott házkutatás során − kábítószer keresése közben − egy váratlan „leletre”, egy élő tigriskölyökre bukkantak. Az akkor alig három hónapos, 9 kilós ragadozó tartása magánszemélyek számára Magyarországon szigorúan tilos, így az állatot azonnal a Fővárosi Állatkertbe szállították.

A megszeppent kölyökből magabiztos kamasz lett

Az év második napján az India-ház belső kifutójában kapott helyet, ahol a gondozók féltő felügyelete mellett látványos fejlődésen ment keresztül. Az állatkert beszámolója szerint Pablo kezdetben még a fa mászókáját is alig érte fel, és két lábra állva sem látott ki a betekintőüveg pereme felett.

Mára azonban a „kistigris” megnevezés egyre kevésbé illik rá: energikus, kíváncsi fiatal hímmé cseperedett, aki készen áll arra, hogy elfoglalja végleges helyét.

Irány Veresegyház: megvan a menetrend

Az Állatkert információi szerint a költözés pontos dátumai a következők:

  • Március 15.: az utolsó nap, amikor Pablo még Budapesten látható.
  • Március 16-19.: a szállítás és a beszoktatás időszaka a szakemberek felügyelete mellett.
  • Március 20.: a nagyközönség már a Veresegyházi Medveotthonban találkozhat vele.
<iframe […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/03/11/pablo-kistigris-koltozes-budapest-veresegyhaz/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Elmegyógyintézetbe vitték a 24.hu főszerkesztőjét bántalmazó férfit

Brutálisan megverte egy férfi Pető Pétert, a 24.hu főszerkesztőjét hétfőn a 75-ös troli Dózsa György úti …