Király Nóra, a Fidesz−KDNP csepeli képviselőjelöltje közösségi oldalán írta le véleményét a párt választási vereségének okairól. A politikus szerint a Fidesz nem tanul „a vasárnapi csúfos vereségből”, ha „kötelező feladatban kiadott uszítással, torz szembesítéssel, lejáratással, párton belüli fenyegetéssel és megfélemlítéssel” megy tovább.
Ha ugyanazok az emberek szeretnék újjáépíteni a Fideszt, akik miatt idáig jutottunk, akkor nagy bajban leszünk. Jelenleg nulla önreflexió és nulla felismerés van arra vonatkozóan, hogy április 12-én este elkezdett gyógyulni Magyarország. Aki meg akarja gátolni ezt a folyamatot, hazánk és a magyar emberek lelki békéje ellen dolgozik. Sokan vagyunk a Fideszen belül, akik ezt nem akarjuk engedni
− fogalmazott a képviselőjelölt.
Király Nóra szerint a választás eredménye azt mutatja, hogy a gyűlöletkeltés nem jó irány. „Családok mentek tönkre, barátságok szűntek meg a kampány miatt és ez a legutolsó, amit egy keresztény, konzervatív, nemzeti érzelmű közéleti szereplő kívánhat az országnak. Sokan, sokszor könyörögtünk, hogy ne ilyen kampány legyen, de szokás szerint semmibe vették a kérésünket” − magyarázta a politikus, aki elnézést kért a Fidesz-szavazóktól a vereségért.
Sajnos még senki nem kért bocsánatot a 2,4 millió szavazónktól ezért a vereségért. Én ezt most megteszem: bocsásson meg mindenki, akinek az elmúlt évek, hónapok gyűlölet kampányát el kellett viselnie.
– közölte, majd hozzátette még, hogy teljesen új alapokra és fiatalításra van szükségük.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/04/18/kiraly-nora-valasztas-2026-fidesz-ertekeles-kampany/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!