2025. január 15., szerdaMa Lóránt napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
2025.01.15. Lóránt Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
Kezdőlap / Tudomány / Kiderült, miért gondoljuk azt, hogy valaki bölcs

Hirdetés

Kiderült, miért gondoljuk azt, hogy valaki bölcs

Bár a bölcsesség elég nehezen meghatározható, tanulmányozni mindenképp érdemes. Így gondolták a Waterloo Egyetem kutatói is, akik a közelmúltban publikálták, mit találtak a bölcsesség felismeréséről, olvashatjuk az earth.com-on.

A tanulmány 26 kutatóintézet részvételével zajlott, és az egész projektet a Geography of Philosophy konzorcium koordinálta Észak- és Dél-Amerika, Ázsia, Afrika és Európa kutatóival.

Összesen 2707, különböző kulturális és társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező résztvevő vetette össze és értékelte mások és saját maga bölcsességét.

Hirdetés

A tanulmány szerint a bölcsességet az emberek az empátiával, az önkritikával és a széleslátókörűséggel hozzák kapcsolatba. Ezek segítik az emberek közötti mélyebb kapcsolatok kialakítását. De hogy ismerjük fel?

A tanulmány szerint a bölcsességről alkotott felfogásunkat a politika, a tudomány és a mindennapi interakciók is irányítják. A bölcsességről alkotott elképzelések, származhat bárhonnan is az ember, két pilléren nyugodtak, a reflektivitáson és a társadalmi-érzelmi tudatosságon. Az előbbibe tartozik a

logikus gondolkodás, az érzelmek kontrollálása és a tudás hatékony alkalmazása.

A másodikba, a társadalmi-érzelmi tudatosságba a szociális kontextusra való odafigyelés és a mások érzéseivel való törődés a domináns. Ez a két dimenzió megjelent az összes vizsgált kulturális régióban, és mindkettőt hangsúlyosan társították a bölcsességgel, de nem egyforma erősséggel.

A kedves Biden nem volt bölcs

Dr. Igor Grossmann, a tanulmány vezető szerzője úgy kommentálta az eredményeket, hogy ha mind a két aspektus jelen van, akkor jellemzően inkább a reflektív orientáció a fontos a bölcsesség megítélésénél. Vagyis ha valaki nem képes a reflexióra és a logikus gondolkodásra, akkor nem számít bölcsnek, még ha empatikus, erkölcsös, […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/tudomany/2024/08/27/bolcsesseg-reflexio-tarsadalom-pszichologia-trump-biden/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Hosszú volt az év? Voltak idők, amikor 455 napból állt egy esztendő

Vannak évek, amelyek szinte egy szempillantás alatt elrepülnek, míg mások látszatra az örökkévalóságig tartanak – …