2024. szeptember 17., keddMa Zsófia napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 419,00 Ft
2024.09.17. Zsófia Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 419,00 Ft
Kezdőlap / Tudomány / Kiderült, miért gondoljuk azt, hogy valaki bölcs

Hirdetés

Kiderült, miért gondoljuk azt, hogy valaki bölcs

Bár a bölcsesség elég nehezen meghatározható, tanulmányozni mindenképp érdemes. Így gondolták a Waterloo Egyetem kutatói is, akik a közelmúltban publikálták, mit találtak a bölcsesség felismeréséről, olvashatjuk az earth.com-on.

A tanulmány 26 kutatóintézet részvételével zajlott, és az egész projektet a Geography of Philosophy konzorcium koordinálta Észak- és Dél-Amerika, Ázsia, Afrika és Európa kutatóival.

Összesen 2707, különböző kulturális és társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező résztvevő vetette össze és értékelte mások és saját maga bölcsességét.

Hirdetés

A tanulmány szerint a bölcsességet az emberek az empátiával, az önkritikával és a széleslátókörűséggel hozzák kapcsolatba. Ezek segítik az emberek közötti mélyebb kapcsolatok kialakítását. De hogy ismerjük fel?

A tanulmány szerint a bölcsességről alkotott felfogásunkat a politika, a tudomány és a mindennapi interakciók is irányítják. A bölcsességről alkotott elképzelések, származhat bárhonnan is az ember, két pilléren nyugodtak, a reflektivitáson és a társadalmi-érzelmi tudatosságon. Az előbbibe tartozik a

logikus gondolkodás, az érzelmek kontrollálása és a tudás hatékony alkalmazása.

A másodikba, a társadalmi-érzelmi tudatosságba a szociális kontextusra való odafigyelés és a mások érzéseivel való törődés a domináns. Ez a két dimenzió megjelent az összes vizsgált kulturális régióban, és mindkettőt hangsúlyosan társították a bölcsességgel, de nem egyforma erősséggel.

A kedves Biden nem volt bölcs

Dr. Igor Grossmann, a tanulmány vezető szerzője úgy kommentálta az eredményeket, hogy ha mind a két aspektus jelen van, akkor jellemzően inkább a reflektív orientáció a fontos a bölcsesség megítélésénél. Vagyis ha valaki nem képes a reflexióra és a logikus gondolkodásra, akkor nem számít bölcsnek, még ha empatikus, erkölcsös, […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/tudomany/2024/08/27/bolcsesseg-reflexio-tarsadalom-pszichologia-trump-biden/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Miért nem vagyunk boldogok, vagy maga talán az?

Tavaly év elején látott napvilágot az a nemzetközi felmérés, ami a globális boldogság-boldogtalanság helyzetet vizsgálta. …