A mostani szezonban már háromszor találkozott egymással a magyar és a szlovák csapat: novemberben utóbbiak nyertek 3–2-re, decemberben és februárban viszont a mieink győztek, előbb 6–1-re, majd hosszabbításban 3–2-re, emlékeztetett összefoglalójában a Magyar Távirati Iroda.
A hazai rendezésű vb-n a magyarok vasárnap hosszabbítás után 3–2-re nyertek Franciaország ellen, hétfőn pedig 4–0-ra verték Kínát. A szerdai játéknapon az ázsiaiak előbb elszenvedték harmadik vereségüket is, ezúttal Norvégiától kaptak ki ugyancsak 4–0-ra, így pont és lőtt gól nélkül állnak a tornán.
Gól nélkül a 42. percig
Remek iramban kezdődött a magyarok szerdai találkozója, mindkét válogatott gólra törően játszott és veszélyes helyzeteket alakított ki. Az első harmad felénél Seregély Míra, később Dabasi Réka került ziccerbe – lövésük a kapuvasat is érintette –, a szünet előtt pedig Jókai-Szilágyi Kinga, majd ismét Dabasi veszélyeztetett, gól azonban nem született. A kapura lövések száma 11–9 volt, de valójában ennél nagyobb fölényben hokiztak a házigazdák (0–0).
A második felvonásban Pázmándi Zsófia közeli kísérletét védte a kapus, majd – ahogyan az első játékrészben, úgy ezúttal is – kihasználatlanul maradt egy emberelőnyös időszak. A harmad végén a szlovákok kerültek létszámfölénybe, és Németh Anikónak kellett újabb bravúrt bemutatnia a kapuban, hogy negyven perc után is maradjon a gól nélküli állás. Ezt a harmadot már nem magyar fölény jellemezte: négyszer találták el a kaput, ellenfelük viszont kilencszer is (0–0).
A harmadik felvonás elején épphogy kiegészült a magyar csapat, amikor a szlovákok a 42. percben egy agresszív korongszerzést követően Ema Tothová góljával megszerezték a vezetést. Később emberhátrányban sikerült korongot szerezniük a hazaiaknak, de Dabasi egy hosszú szóló után a kapusba lőtt. Néhány másodperccel ezután a még mindig létszámfölényben lévő ellenfél Romana Kosecká találatával az 54. percben eldöntötte a meccset. Ezt követően már nem volt számottevő lehetőségük a magyaroknak az egyenlítésre, vagy a szépítésre, mert ebben a harmadban játszottak a legnagyobb fölényben a szlovákok (0–2).
Németh Anikó 29 lövést védett, a túloldalon Livia Debnarová mind a 25 magyar kísérletet hárította.

„Hatalmas hiba, hogy emberelőnyben nem lövünk gólt”
Mayer Fruzsina az M4 Sportnak elmondta: hatalmas hiba, hogy emberelőnyben nem lőtt gólt a válogatott. Úgy fogalmazott, hogy ebben nagyot kell fejlődniük.
Hatalmas hiba ezen a szinten – ahol egy-egy gól dönt –, hogy emberelőnyben nem lövünk gólt. Csütörtökön lesz egy edzésünk, megpróbálunk ezen javítani, csiszolgatni az előnyöket, hogy pénteken elverjük az olaszokat. Nem tudom, mi volt a probléma. Úgy éreztem, hogy negyven percig szinte ki sem jöttek a harmadukból. Egy-egy megugrásuk volt, de azokat jól kezeltük.
Mayer kihangsúlyozta: a hátralévő két mérkőzésüket meg kell nyerniük rendes játékidőben, vagyis hat pontot kell szerezniük.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!