2024. szeptember 8., vasárnapMa Mária napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 394,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 421,00 Ft
2024.09.08. Mária Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 394,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 421,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A magyar válogatott védelmében vannak kérdőjelek, a támadók viszont remekelnek

A magyar válogatott védelmében vannak kérdőjelek, a támadók viszont remekelnek

Az olasz szakember múlt kedden hirdette ki keretét, a meghívott játékosok hétfőtől készülnek közösen Telkiben, ahol a tegnap kora délután megtartott sajtóeseményen Vancsa Zalán és Bolla Bendegúz állt rendelkezésre. Előbbi arról is beszélt, hogy érettebben tért vissza a válogatottba, és folytatná klubjában látott belgiumi remeklésé, míg utóbbi annak örült leginkább, hogy svájci csapatában egyre többet játszik előretoltan, a nemzeti csapatban pedig kamatoztatná jó formáját. De nézzük a keret tagjai, ki milyen formában érkezett Telkibe.

Kapusok: végy két jó halóőrt!

Gulácsi Péter súlyos sérülését követően hosszú időre kiszorult a kezdőből, ahová február elején tért vissza. A bajnokságban azóta hat fellépésen négy gólt engedett az ellenfeleknek, az RB Leipzig mérlege pedig öt győzelem és egy döntetlen vele a kapuban, nélküle 10–3–7 a lipcsei gárda mutatója.

A válogatottban hiányában Dibusz Dénes lett az első számú, ő pedig élt a lehetőséggel, bravúrok sorával járult hozzá ahhoz, hogy a gárda veretlenül, és csoportelsőként jusson ki Németországba. A Ferencváros játékosa 2024-ben hasonlóan jól menetel csapatával, ő is hagyott ki egy meccset, a maradék hat bajnokin pedig ugyancsak 5–1–0 a mutatója. A nemzetközi kupában a Real Madriddal szemben búcsúzó RB Leipzighez hasonlóan az ő együttese sem áll már, az Olympiakosz két 1–0-s sikerrel ejtette ki a magyar bajnokot.

kapusok
játékoskorklubm.j.k.g.n.piaci érték
Gulácsi Péter33RB Leipzig (német)128633 500 000
Dibusz Dénes33Ferencváros108532 500 000
Tóth Balázs26Fehérvár*88133450 000
a kapusok neve után sorrendben: kor, klub, 2024-es meccsek, mennyin játszott, hány gólt kapott, hányszor nullázott, piaci érték
*kölcsönben a Puskás Akadémiától

Védelem: Orbán bevette a Real Madrid kapuját, aggasztó helyzet a többi alapembernél

Gulácsihoz hasonlóan lipcsei csapattársa, Willi Orbán is sérülés után épült vissza az együttesbe, január végén még csak öt percet kapott, azóta viszont minden meccsen kezdő, és az első két fellépés (70+68 perc) óta minden találkozót végig is játszott. A Real Madrid elleni BL-párharc spanyolországi visszavágóján tovább nyújtotta a magyar gólszériát.

Szalai Attilával kapcsolatban már kevésbé jók a hírek, azok után, hogy a nyári klubváltása után gyorsan kiszorult a Hoffenheimből, téli kölcsönadása után a Freiburgnál is hamar kegyvesztetté vált: az első három bajnokiból kétszer (18+67 percet) még játszott, február 9. óta viszont egyáltalán nem lépett pályára, sőt, a hétvégén már a meccskeretben sem volt.

Helyére akár az első válogatottságára készülő Dárdai Márton is beugorhat, aki az elmúlt hónapokban inkább szűrőként szerepelt a középpályán, a legutóbbi három fellépésén viszont újra a védelem tengelyében kapott szerepet. Februárban izomsérülések hátráltatták, de az idényben így is van már 26 tétmérkőzése a Hertha BSC-ben.

Mocsi Attila a januári és februári sorozatterhelés után márciusban három bajnokin összesen két percet kapott, de a válogatott egyik alapemberének számító Lang Ádám sem járt sokkal jobban, február 17-én egy félidőt még játszott, azóta a kupában padozott, a felsőházi rájátszásban pedig négy forduló alatt 14 perce volt.

Szalai Gábor egy sárga lapos eltiltást leszámítva alapembernek számít a Lausanne-ban, Balogh Botond piros lap miatt pihent egyet, legutóbb pedig padozott – az éllovas Parma nélküle is megverte a 19. Feralpisalót.

Lang Ádám31Omonia (ciprusi)16120/1869600 000
a játékosok neve mögött sorrendben: kor, klub, 2024-es meccsek, mennyi játszott, gól/gólpassz, játékpercek
*kölcsönben a Hoffenheimtől

Szárnyvédők/szélső középpályások: Kerkezt már az MU is vinné, Bolla limitált lehetősége ellenére is termel

Kerkez Milos január végére ugyancsak maga mögött hagyta év végi sérülését, és szép fokozatosan egyre több lehetőséget kapott a Bournemouth-ban, olyannyira, hogy már a Manchester United radarjára is felkerült.

Bolla Bendegúz már 13 idei meccsen lépett pályára, viszont február 18. óta a négy bajnokiján összesen kapott hat percet. Egy gólpasszra ez is elég volt, így 2024-ben három gól mellett már négy előkészítésnél jár.

Az elmúlt hetekben posztriválisa, Loic Nego volt túlterhelve, márciusi három fellépésén 24 percet játszott, de a francia élvonalbeli csapatában így is pályára lépett minden 2024-es összecsapáson. A keret negyedik tagjaként Nagy Zsolt alapembere volt a Puskás Akadémiának, és négy gólból is kivette a részét már idén.

szárnyvédők/szélső középpályások
Kerkez Milos20Bournemouth (angol)1280/043620 000 000
Bolla Bendegúz24Servette (svájci)*15133/46521 800 000
Loic Nego33Le Havre (francia)12120/05711 000 000
Nagy Zsolt30Puskás Akadémia872/2598600 000
*A Wolverhamptontól kölcsönben

Belső középpályások: Schäfer márciusa lehetett volna jobb, beváltak a klubváltások

Az előző havi összegzésben örvendhettünk, hogy a Marco Rossi alapemberének számító Schäfer András újra a régi, és gólt is szerzett a Bundesligában. A következő két fellépésén is kezdett, a Dortmundtól elszenvedett vereség alkalmával végig a pályán volt, a Stuttgart ellen viszont a 69. percben kiállították egy szerencsétlen mozdulat után, így a hétvégén eltiltott volt.

Callum Styles, Nagy Ádám és Kleinheisler László is kölcsönbe került a télen több játéklehetőség miatt. Styles egy osztállyal feljebb váltott, a Championshipben szereplő Sunderlandben az előző öt fordulóban rendre pályára lépett, háromszor kezdőként. Kleinheisler Horvátországban kötött ki, ahol a hétvégén gólpasszt adott, Nagy pedig a Serie B-n belül váltott, a Speziában másfél hónap alatt többet játszott (639 perc), mint a Pisában augusztustól februárig összesen (396).

belső középpályások
Schäfer András24Union Berlin (német)1191/15724 000 000
Callum Styles23Sunderland (angol, 2.)*1480/04502 500 000
Kleinheisler László29Hajduk Split (horvát)**981/13311 500 000
Nagy Ádám28Spezia (olasz, 2.)***1190/06841 000 000
*kölcsönben a Barnsleytól (összegeztük a két csapat statisztikáit)
**kölcsönben a Panathinaikosztól
***kölcsönben a Pisától (összegeztük a két csapat statisztikáit)

Támadó középpályások/szélsők: Szoboszlai megszórta Prágát, Sallai is remekelt a nemzetközi porondon

Szoboszlai Dominik a sérülései után ismét rendszeres szereplője a Liverpool meccseinek, ezt pedig az Európa-ligában <a […]