Egészen különleges világba kalauzol a Netflix új sorozata, az augusztus 29-én bemutatott KAOS, egy olyan Görögországba, ahol modern vívmányok, okostelefonok, elektromos autók ide vagy oda, az emberek a mai napig imádják az ókori isteneket. Van is kiket, Zeusz és a többiek ugyanis ott tobzódnak még mindig az Olümposz hegyén, már amikor nem ereszkednek le az emberek közé, hogy közöttük járjanak, és esetenként velük is háljanak.
A történet ott veszi kezdetét, hogy a villámok extravagáns ura, Zeusz egy napon arra ébred, hogy egy új ránc jelenik meg a homlokán. Mindez azért bizarr fejlemény a főisten számára, mert mitologikus lényként nem hétköznapi, hogy valaki öregedjen. Jön a pánik, a kétségbeesés, a paranoia, mégpedig Jeff Goldblum tálalásában, aki valami elképesztő módon lubickol ebben a szerepben. Pár éve, a Thor: Ragnarokben egy nagyon hasonló figurát már eljátszva a 71 éves színész bemutatta a nagyközönségnek, a ficsúrkodás nagyon is jól áll neki. Maníros, egomániás Zeuszként ráadásul Goldblum ezúttal úgy viszi el a hátán a show-t, hogy a KAOS-ban szereplő többi szereplőtársa is valami egészen parádés.
A fene se gondolta volna, hogy az Ozarkban megismert Janet McTeert majd egyszer Héraként látjuk gonoszkodni, de akkora elánnal, hogy Helen Pierce nem túl barátságos karaktere ehhez képest amatőr kispályásnak tűnik már. Jeff Goldblum és Janet McTeer között izzik a levegő, néha a gyűlölettől, máskor a féltékenységtől. A KAOS atyja, Charlie Covell nagyon belenyúlt a tutiba az istenek ábrázolásánál, mert a korábban A ki***tt világ végét jegyző showrunner alaposan körbejárja napjainkra ültetve, ahogy Zeusz halandó nőkkel kufircol, ahogy Héra majd megőrül emiatt, szabadidejében viszont az emberek, leginkább férje szeretőinek fájdalmán vigad.
De fenomenálisan vicces narrátorként a Stephen Dillane által játszott Prométheusz, aki úgy is szívesen parolázik a főistennel, hogy minden nap egy sas marcangolja az oldalát. Öröm az ürömben, hogy Prométheusz eközben magában azon szórakozik, hogy Zeusznak közeleg a vég, és még egy akkora hatalmasság sem tud ez ellen mit tenni, mint a legfőbb isten.
Groteszk ezt a félig valós, félig kitalált Görögországot a sorozatban látni, ahogy az emberek imádják a régi isteneket, eközben pedig olyan legendás alakok is felbukkannak közöttük, mint a rocksztárként tetszelgő Orpheusz (Killian Scott), akit rögtön a pilotban komoly tragédia ér, amikor elveszti szívszerelmét, Eurüdikét (Aurora Perrineau).
A KAOS könnyedén lehetne csúnya mellényúlás, ha csak egyik oldalról, vagy az emberekre lefelé tekintő, beképzelt milliárdosokra hajazó istenek, vagy a gyarló halandók oldaláról látnánk a történéseket. A készítő nagy ötlete, hogy a két világ közötti kapocsként bedob még egy karaktert, aki legalább annyira érdekes, mint a folyton civakodó Zeusz és Héra párosa… mégpedig Dionüszoszt (Nabhaan Rizwan), aki az […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!