Szerdán újabb támadásokat indítottak az izraeli erők Gázában. A légicsapásokban öten haltak meg. A gázai egészségügyi tisztviselők szerint két város volt érintett a hadműveletekben, amelyben további hat személy sebesült meg – írja a The Guardian.
A gázai polgári védelmi ügynökség szóvivője szerint akár tizenhárom halálos áldozata is lehet az éjfél óta bekövetkezett csapásoknak.
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) álláspontja szerint katonai létesítményeket támadtak, valamint több hajót lőttek le. Az IDF evakuálási parancsot adott ki a Gázai övezet északi részére, amely mintegy százezer palesztint értintett.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt azzal vádolták a kritikusai, hogy
a kormánykoalíció megerősítése miatt döntött a támadás mellett, így szembement a tűzszünetet támogató lakosság akaratával.
Az offenzíva ellen tízezrek tüntettek Izraelben, a demonstrációt a rendőrség oszlatta fel.
Az izraeli kormány szerdán jóváhagyta, hogy Itamar Ben-Gvir legyen ismét az ország nemzetbiztonsági minisztere.
Elemzők úgy vélik, Izrael a „holtpontról” szeretett volna kitörni a támadások újraindításával. Ha meghosszabbodik a tűzszünetet, akkor az a Hamásznak kedvezett volna.
Izrael déli részein szerdán légvédelmi szirénák szólaltak meg egy Jemenből kilőtt rakéta miatt, de az IDF megsemmisítette a rakétát. Március közepén az Egyesült Államok indított támadást a jemeni huszik ellen, az ázsiaiak részéről nem maradt el a válasz.
Csak a kezdet?
Izrael március 18-án óriási támadást indított a Gázai övezetben, amelyben több mint <a href="//index.hu/kulfold/2025/03/18/izrael-gazai-ovezet-izraeli-palesztin-konfliktus-legicsapas-halalos-aldozatok/" […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/03/19/izrael-hamasz-tamadas-gazai-ovezet-legicsapas/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!