2025. április 25., péntekMa Márk napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
2025.04.25. Márk Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 407,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 433,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Káoszt, majd hosszú belső harcokat hozna Donald Trump veresége

Hirdetés

Káoszt, majd hosszú belső harcokat hozna Donald Trump veresége

Amennyiben Donald Trump vereséget szenvedne az elnökválasztáson, két dolog biztos: először csalást fog kiáltani, utána pedig – a republikánus elnökjelölt sikerességétől függően – a pártban elindulna egy hosszú, kemény belső harc, ami már évek óta zajlik a trumpista és a moderált republikánusok között. Ugyanakkor egy választási vereség során az eddig Trumphoz lojális, ám maguk is elnökjelölti célokkal rendelkezők is megpróbálhatnák letaszítani az egykori elnököt a trónról.

November 5-én lesz az amerikai elnökválasztás, ugyanakkor eredményt valószínűleg majd csak pár nappal később lehet hirdetni, hiszen például Pennsylvaniában csak a választás napján kezdik megszámolni a levélszavazatokat, de Arizonában és Nevadában is több napot vehet igénybe az, amíg megszámlálják a szavazatokat.

Ennek ellenére sajtóhírek szerint Donald Trump arra készül,

ha lesz végeredmény a választás estéjén, ha nem, győztesnek fogja hirdetni magát.

Hirdetés

A demokraták ettől tartanak, hiszen már négy évvel ezelőtt is elhamarkodottan hirdette magát győztesnek az egykori elnök, majd utána azt terjesztette, hogy a demokraták elcsalták a választást, ami végül a Capitolium ostromával végződött.

Donald Trump 2024. október 24-én

Donald Trump 2024. október 24-én

Fotó: Las Vegas Review-Journal / Getty Images Hungary

Trump továbbra is erre kondicionálja választóit, hiszen korábban még azt is nyilatkozta, hogy ha Jézus számolná meg a szavazatokat, akkor még a demokrata bástyának számító Kaliforniát is megnyerné. A MAGA-mozgalom szerint Trump földcsuszamlásszerű győzelemet fog aratni.

A Fox News egyik szakértője például azt jósolta, hogy Trump mind a hét csatatérállamot meg fogja nyerni, míg Greg Gutfeld műsorvezető már bejelentette, hogy a versenynek igazából vége, azt Trump be fogja húzni – annak ellenére, hogy a kutatások alapján George W. Bush és Al Gore 2000. évi versenye óta idén a legszorosabb elnökválasztásra van kilátás.

A republikánus elnökjelöltnek jó esélye van győzni – jelenleg országosan hibahatáron belül van lemaradva Harristől, a csatatérállamokban egál a verseny, az elektori kollégium pedig továbbra is a korábbi elnöknek kedvez –, ugyanakkor valószínű,

ha Trump veszítene az elnökválasztáson, 2020-hoz hasonlóan ismét csalásról beszélne.

Megismételni 2020-at, de ezúttal sikeresnek lenni

Donald Trump eddig még egy választási vereségét sem fogadta el. Már 2016-ban is csalással vádolta meg a demokratákat, amiért országosan nem ő, hanem Hillary Clinton szerezte a több szavazatot, miközben sem akkor, sem azóta nem mutatott be bizonyítékot arra, hogy valóban több millió illegális bevándorló szavazott volna törvénytelenül a demokrata elnökjelöltekre – 2024-ben pedig már nem is e többször cáfolt álhírt terjesztik, hanem hogy a demokraták rendszerszintű csalást követnek el.

Az idei kampány során többször is kijelentette, hogy akár veszíthet is a választáson, de mindig hozzátette, hogy csak abban az esetben, ha a demokraták csalnak. Szavazóit is azzal motiválja a voksoláson való részvételre, hogy ha győzelme Harrishez képest túl nagy lesz, akkor a demokratáknak nem lesz lehetőségük elcsalni a választásokat – miközben ekkora méretű konspirációra sem idén nincs, sem pedig négy éve nem volt.

Ugyanakkor azzal, hogy Trump jelenleg nem elnök, kevesebb a mozgástere, de ez nem jelenti azt, hogy a republikánus elnökjelölt ne próbálna minden lehetőséget kihasználni

– sokan pedig már kezdtek is megágyazni e kísérletének.

Trumpnak ugyanis elég lehet, ha az amerikaiak egy jelentős részében kételyt kelt a választás tisztaságát illetően, erre pedig mások is segítségére lennének – a Republikánus Párt idén eddig 120 pert indított a választás kapcsán 26 államban, közülük 100-at a csatatérállamokban, ami szintén alááshatja a választóknak a választási rendszerbe vetett hitét.

Mindkét párt sok választási felügyelőt toborzott, akiknek célja, hogy a legapróbb technikai hibákat is választási csalásnak állítsák be, ráadásul

a republikánus megfigyelők közül sokan már a 2020-as elnökválasztás eredményét is vitatják, közülük pedig többen csatatérállamokban töltenek be különböző pozíciókat.

Két csatatérállamban, Pennsylvaniában és Michiganben apróbb technikai hibáról már el is kezdtek összeesküvés-elméletek <a href="https://x.com/mdeperno/status/1851652442288464365" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2024/11/04/egyesult-allamok-donald-trump-make-america-great-again-maga-republikanus-part-belharc-amerikai-elnokvalasztas-2024/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Az ellenzékiek pszichiátriai kényszerkezelését rendelhették el Belaruszban

A jelentés szerint legalább 33 olyan eset ismert, amelyben az ország bíróságai ilyen kényszerintézkedést rendeltek …