Hiába ígérte azt Georgia leköszönő elnöke, Szalome Zurabisvili, hogy nem fogadja el a helyette megválasztott új, december 29-én beiktatott egykori focistát, a szélsőjobboldali nézeteiről ismert Micheli Kavalasvilit, Zurabisvili végül elhagyta az elnöki palotát.
Ennek ellenére Zurabisvili továbbra is állítja, ő Georgia egyetlen legitim elnöke, és szerinte a zászló mellett az emberek bizalmát is magával vitte az elnöki palotából.
Távozásakor az elnöki palotánál összegyűlt tömegnek elmondta, hogy az épület csak addig volt szimbólum, amíg egy legitim elnök tartózkodik benne, de szerinte ez december 29-én, Kavalasvili beiktatásával véget ért.
Az elnöki palotánál beszámolók szerint több ezer tüntető gyűlt össze, akik egyrészt méltatták a 2018 óta a posztot betöltő, majd az általuk továbbra is elnöknek tartott Zurabisvilit, ezenkívül pedig piros lapokkal demonstráltak a szerintük illegitim kormány, az új elnök és a parlament ellen. Az Interpresnews nevű georgiai lap szerint
A TÜNTETŐK ÉS A RENDŐRÖK KÖZÖTT LÖKDÖSŐDÉS ALAKULT KI, A RENDŐRSÉG PEDIG TÖBB TÜNTETŐT IS ŐRIZETBE VETT AZ ELNÖKI PALOTÁNÁL.
A beiktatás egyébként a nyilvánosságtól elzárt volt, az új elnök letette az esküjét, így a georgiai alkotmány szerint immáron hivatalosan ő a legfőbb közjogi méltóság a dél-kaukázusi államban. Kavalasvili a beiktatása után méltatta a georgiaiak tradícióit és arról beszélt, hogy mindig is a béke a legfőbb célja és a legnagyobb értéke a georgiaiaknak. Kavalasvili a tüntetésekről korábban egyébként azt állította, azt nyugati országok szervezik és a célja, hogy Georgiát háborúba sodorják Oroszországgal szemben.
Régóta húzódó politikai válság
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!