„A TISZA már egy hete követeli, hogy a kormány védje meg a magyar embereket az elszabaduló benzin- és gázolajáraktól. Egy hét után Orbán Viktor felébredt és észrevette, hogy szinte minden közép-európai országban olcsóbb tankolni, mint nálunk” – írta ki a közösségi oldalára Magyar Péter.
A Tisza Párt elnöke szerint „egy hét kellett Orbán Viktornak, hogy az uszítás és hazudozás helyett lépjen, de most sem sikerült meglépnie azt, amit a legtöbb országnak, hogy csökkenti az üzemanyagokat terhelő adókat”.
Hozzátette, „Orbán Viktor kormánya továbbra is a legmagasabb áfával terheli a benzint és a gázolajat. Ma 200 forinttal több adót fizetünk egy liter benzin után, mint 2010-ben. Ez nem védett ár, hanem továbbra is állami nyerészkedés” – összegezte a kormányfő bejelentésére adott reakcióját a pártvezető.
Úgy véli, ha „Orbán valóban meg akarta volna védeni a magyarokat, akkor csökkenti az adókat. Ebben az esetben 50–100 forinttal olcsóbb lehetne az üzemanyag”.
Védett árat vezetett be az üzemanyagtípusokra a kormány
Korábban arról írtunk, hogy Orbán Viktor miniszterelnök […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!