2025. április 1., keddMa Hugó napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 371,00 Ft | CHF: 421,00 Ft
2025.04.01. Hugó Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 371,00 Ft | CHF: 421,00 Ft
Kezdőlap / Belföld / Pető Attila az Erdő Péter elleni panaszról: Közöm sincsen ehhez a beadványhoz

Hirdetés

Pető Attila az Erdő Péter elleni panaszról: Közöm sincsen ehhez a beadványhoz

Gégény István, a Szemlélek Alapítvány elnöke és Pető Attila gyermekvédelmi aktivista volt az ATV Egyenes beszéd című műsorának vendége annak apropóján, hogy nemzetközi áldozatvédő szervezetek csütörtökön azzal vádoltak meg hat bíborost, köztük Erdő Pétert, hogy eltussolták a szexuális visszaéléseket a katolikus egyházban.

A panaszokat két szervezet, az egyházi személyek által elkövetett bántalmazások túlélő áldozatainak hálózata (Survivors Network of those Abused by Priests, SNAP), valamint a szintén egyházi visszaélésekkel foglalkozó Nate’s Mission nyújtotta be. A SNAP – amely korábban Benedek pápát is fel akarta jelenteni a hágai bíróságnál, sőt információink szerint Ferenc pápát is beperelték – Erdő Péter esetében annak a kivizsgálását kéri, hogy történt-e hatalommal való visszaélés – mondta Gégény István.

„Közöm sincsen ehhez a beadványhoz”

Erdő Péter bíborossal kapcsolatban Pető Attila ügyére hivatkoztak, akinek gyermekként kellett elszenvednie egy pap közeledését, amelyet a vád szerint az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye nem jól kezelt. A panaszban úgy fogalmaztak, hogy „Erdő Péter magatartása minden bizonnyal ártott a kiszolgáltatottaknak, és botrányt okozott”, de sem Pető Attilát, sem az egyházmegyét nem keresték meg az esettel kapcsolatban, miközben az ügyben még 2016-ban maga az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye járt el.

Pető Attila ezt problémásnak nevezte pénteken közösségi oldalán, valamint az ATV stúdiójában is.

Hirdetés

Azt is mondhatnám, hogy közöm sincsen ehhez a beadványhoz

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/belfold/2025/03/29/erdo-peter-biborosok-szexualis-visszaeles-panasz-peto-attila-snap/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Kiskorúaknak árulták a drogot a gödöllői iskolában, egy alkalommal mentőt is hívni kellett

A rendőrség tájékoztatása szerint egy 16 éves fiatal már egy éve „foglalkozott” drogkereskedelemmel a gödöllői …