Tarjányi Péter elmondta, hogy valójában Izrael még nem csapott le teljes erővel Iránra, ugyanis hatással van döntéseire, hogy milyen eredményt hoz az amerikai elnökválasztás. Arról is beszélt, hogy
Míg Trump – rá nem jellemző módon – a béke pártján kampányol, addig Kamala Harris arról beszél, hogy lépni kell Iránnal szemben. Így Izrael láthatóan kivárja, hogy ki nyer, és a választások után fog keményebben fellépni.
Tarjányi úgy látja, hogy nagyon szoros lesz az elnökválasztás eredménye, valószínűleg lesz újraszámlálás, nyúlni fog annak a kérdése, hogy ki lesz az elnök. Ez nem tesz jót a nemzetközi helyzetnek, a bizonytalanság nagyon rosszat tesz egy háború közepette. A sodródás nagyon rossz helyzetet teremthet.
Tarjányi szerint úgy fest, hogy az orosz–ukrán háborúra nincs akkora befolyással az amerikai elnökválasztás, mint az Izraeli helyzetre.
A szakértő szerint válságos helyzetet teremthet az, ha valóban észak-koreai katonák lépnek be ukrán területre, illetve Európába, vagy ha egy észak-koreai katona megöl egy ukrán harcost. Ez egy teljesen új helyzetet fog teremteni a világban.
A magyar politikai hozzáállást is újra kell gondolni, ugyanis a szakértő véleménye szerint a „békemisszió” gondolata így már nem tartható fenn.
Az amerikai elnökválasztási eredmény fontos, mivel a szakértő szerint a világ döntéshozói azonosulni fognak az aktuális nyertessel. Fontos kérdés, hogy a NATO hogyan reagál majd arra a helyzetre, ha a Távol-Kelet legdurvább hadseregének katonái európai területre lépnek. Trump a kampányában arról beszélt, hogy európai katonákat kell küldeni az ukrán és orosz katonák közé. Tarjányi szerint ez nem megoldás, csak lefagyasztaná a konfliktust, és a feleknek lenne ideje egy újabb háborúra felkészülni.
Tarjányi szerint fennáll a lehetősége annak, hogy minden eddigi tárgyalás és a nyugat hozzáállása az orosz–ukrán
háborúval kapcsolatban megy a kukába, ha adott helyzetben akár több százezer Észak-Koreai katona érkezik majd Ukrajnába.
Oroszország az észak-koreai szövetséggel 19-re húzott lapot. Erre senki sem számított. Az orosz–ukrán helyzetben most a vihar előtti csend állapota állt be, amin valószínűleg az amerikai elnökválasztás sem fog változtatni.
A Frontvonal stábja ellátogatott a kecskeméti repülőtérre, hogy bemutassa a KC–390-es hadszíntéri szállító és légi utántöltő repülőgépet.
Ha tetszett az adásunk, és még nem tették volna meg, akkor mindenképpen iratkozzanak fel az Index YouTube-csatornájára, hogy ne maradjanak le a további műsorainkról, ha pedig inkább podcastként hallgatnák meg a Frontvonal legújabb részét, ide kattintsanak:
- […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!