Felfoghatatlan állatkínzás történt Debrecenben: egy fiatal kandúrt egy nyílvesszővel lőttek át. Az állat testén keresztülszaladó lövedék szerencsére elkerülte a létfontosságú szerveket, de a macska így is súlyos sérüléseket szenvedett − írta a HVG.
A debreceni „Együtt az Állatokért” Állatvédő Közhasznú Egyesület munkatársait is megdöbbentette az eset. Az állatot a keresztségben stílszerűen Nyilas Misinek nevezték el. A beszámolók szerint a nyílvessző a kandúr hátán hatolt be és ment keresztül, a szerencsének köszönhető azonban, hogy nem végzett azonnali pusztítást a belső szervekben.
Műtét és hosszú lábadozás vár rá
A rendelőbe szállítás után az orvosok azonnal eltávolították az idegen tárgyat az állat testéből. Bár Misi állapota jelenleg stabil, a kínokat még nem hagyta maga mögött.
Nagy fájdalmai vannak, alig mozog. A bal mellső lába eltört, […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2026/03/08/debrecen-macska-mentes-allatvedok-allatkinzas/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!