Január végén robbant az átigazolási bomba, de nem a sport világában: Dobrev Klára egy lakossági fórumon jelentette be, hogy a Demokratikus Koalíció jelöltjeként indul a 2026-os országgyűlési választáson Jakab Péter, a Jobbik korábbi elnöke. Mindez egy olyan időszakban történt, amikor kiszámíthatatlan versenyfutás kezdődött két erő között.
A Tisza Párt egyedüli kihívójaként áll versenyben a kormánypártokkal szemben, Magyar Péterék pedig a győzelem reményében elvárásokat fogalmazott meg az ellenzékhez: lépjenek vissza. Ezt több párt, majd az ajánlásgyűjtés után egyéni jelölt is megtette. A legtöbben arra hivatkozva, hogy ne álljanak a Tisza útjába. Vannak azonban még sokan, akik kitartanak az indulás mellett, ilyen Jakab Péter is, aki a törülközőt ugyan nem hajlandó bedobni, a közeledést nem zárta ki Magyar Péterék irányába.
Összefogni hajlandó vagyok a Tiszával is! Visszalépni nem. Ez az én döntésem. Magyar Péter hogy dönt?
– ezt a bejelentést tette közzé március 26-án a Nép Pártján elnöke a Facebookon, és Magyar Péter válaszára sem kellett sokáig várni.
1%-on állsz a választókerületben
– jelent meg szokásához híven a kommentszekcióban a Tisza elnöke, reakciójához pedig egy sírva nevetős emodzsit is mellékelt. A viszonválasz sem váratott magára, Jakab Péter kommentelt a kommentre.
A DK Borsod 1-es választókerületi jelöltje Magyar Péter fideszes múltját is elővette, de matekozott is egy kicsit.
Mondjuk nekem legutóbb 0,2% hiányzott a győzelemhez. De ha ez az »államférfiúi« válaszod, akkor így megyünk neki április 12-nek. Így egy kicsit megnehezíted, hogy legyőzzem Csöbört, de nem lepsz meg. Legutóbb is őt ünnepelted a Bálnában a fideszes haverjaiddal, s úgy látom, most is neki szurkolsz a fidelitasos miskolci barátoddal. Egy csapat vagytok ti
– szólt Jakab válasza, amire Magyar Pétertől már nem érkezett újabb reakció, így ez a csörte idejekorán abbamaradt.
Jakab Péter azonban nem adta fel, a közösségi felületén […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!