„Augusztusban kaptam meg a magyar állampolgárságot, holott már tizenöt éve itt élek. A férjem magyar, a három gyerekem – Ignác, Vince és Szonett – pedig kettős állampolgár. A vizsga nem volt túlságosan nehéz, csupán tudnom kellett magyarul” – magyarázta nevetve Verba Abbe, aki néhány év alatt kitűnően elsajátította a világ egyik legnehezebb nyelvét, a magyart. Arra a kérdésre, hogy ha ilyen jó nyelvérzéke van, miért nem tanul kínaiul vagy arabul, hogy aztán az üzleti életben kamatoztassa tudását, csupán annyit mondott, hogy a háború előtt az orosz nyelvvel ismerkedett, de ezt elengedte. „Tennesseeben spanyolul tanulok majd, mert az Egyesült Államokban ez a második nyelv” – tette hozzá.
Az amerikaiak a spanyolhoz hasonlítják a magyar nyelvet
Abbe szerint a magyar nyelv hangzása nem hasonlítható semmihez. Nem olyan dallamos, mint az olasz vagy a francia, de nem ropog úgy, mint a német.
A magyart halkan beszélik, inkább ritmusos nyelv. Az amerikaiak leginkább a spanyolhoz szokták hasonlítani, de azzal sem lehet igazán
– mondta a zenész-énekes, aki korábban egy magyar tehetségkutató műsorban is feltűnt. A vlogjában az amerikai és a magyar szokásokat, a gondolkodásbeli különbségeket és a hétköznapi életet hasonlítja össze. Újszegedi otthonukban a férj, Verba Barna a gyerekekkel magyarul, míg ő angolul társalog.
Abbe Lewis 2009-ben azért jött Budapestre, hogy biblikus teológiát hallgasson. „Először nagyon fura volt, hogy vasárnaponként teljesen lelassul a város. A boltok nincsenek nyitva, mindenki a családjával van otthon” – mesélte, hogy mi volt az első benyomása a magyar fővárosról.
Amerikában az embereket nem érdekli a pihenés, mindig nyüzsgés van, mert folyamatosan menni kell
– tette hozzá a 34 éves nő, aki a tengerentúl is folytatja vlogját. „Ott élő magyarokat mutatok be, valamint részletesen beszámolok az ottani életünkről is” – árulta el Abbe, aki továbbra is online angol nyelvet és énektechnikát tanít.
Amerika más, mint ahogy a filmekben szerepel
„Tennessee államban fontos a zene. A baráti összejöveteleken mindig előkerül egy-két hangszer. Úgy gondoljuk, a zenei vállalkozásunknak a tengerentúli miliő jobban kedvez, ezért is költözünk Nashville-be” – válaszolta, majd hozzátette, egy „szerzetesrendhez hasonló” közösséget szeretnének alapítani, ahol a muzsikáé a főszerep, és nyitva áll a kapu keresztények és nem hívők előtt egyaránt.
Nyomaszt az amerikai közélet megosztottsága. Az országon belül sokan elvándorolnak: a liberálisok kék, a konzervatívok piros államokba költöznek
– mesélte, hogyan mélyül ciklusról ciklusra az amerikai társadalom válsága. Szerinte az európaiak nem a valódi Amerikát látják:
a filmek és a hírek legtöbbször a new york-i vagy a nyugati parti elit tagjairól szólnak, de a valóság egészen más.
Politikai elemzők attól tartanak, hogy a november 5-i elnökválasztás eredményét a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!