2025. január 15., szerdaMa Lóránt napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
2025.01.15. Lóránt Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 412,00 Ft | USD: 401,00 Ft | CHF: 438,00 Ft
Kezdőlap / Tudomány / Már 4000 éve megjósolták, mi vár ránk

Hirdetés

Már 4000 éve megjósolták, mi vár ránk

A különböző jövendölések, illetve azok beteljesülése már hosszú évezredek óta foglalkoztatják az emberiséget. Egy-egy jeles alak is kiemelkedett már, akiknek sok esetben valósággá vált a jóslatuk. Köztük lehetne említeni az 1996-ban elhunyt bolgár Baba Vangát, aki saját bevallása szerint képes megjósolni a jövőt. Továbbá az 1566-ban meghalt Nostradamust, akinek A próféciák című könyvében megfogalmazott jövendölései teljesültek (megjósolta például Hitler uralmát is). Hasonlóképp foglalkoztatta a jövő kérdése az ősidők népeit, különösen a babilóniaiakat. Babilon egy ókori mezopotámiai akkád-amorita város, ami egykor az Eufrátesz partján állt, és a romjai jelenleg Irakban találhatóak meg. Időről időre különös ereklyék kerülnek elő erről a területről.

Több mint száz évvel ezelőtt négyezer éves táblákat véltek felfedezni egy Sippar nevű városban, amiket valószínűleg i.e. 1894 és 1595 között láthattak el szöveggel többek között a holdfogyatkozással kapcsolatban – ezek a legrégebbi, ebben a témában íródott sorok. A táblák 1892 és 1914 között kerültek a British Museum gyűjteményébe. A rajtuk található szöveget ráadásul ékírással rögzítették, amit nem tudtak megfejteni a kutatók, egészen idáig.

A Live Science oldalán megjelent cikk szerint a Sipparnál felfedezett négy táblán 61 jóslat található, amelyek jövőbeni történéseket jeleznek előre. A szövegeket olvasva olyan jövendölések láthatóak, mint például, hogy a király meghal vagy a nemzet elbukik. Továbbá egyes természeti katasztrófákról is találni említéseket:

Hirdetés

Tavasszal egy sáskaraj támad, és megtámadja a termést, a földem termését. Kevés lesz az élelem

– áll a táblákon. 

Ezen felül úgy tartották, hogy lázadások lesznek a Földön az idegen ellenségek és az időjárás miatt. Említettek árvizet, esőt, amelyek mindent elöntenek, illetve arra is kitértek, hogy az elámi és a guti hadsereg támadásba fog lendülni a szárazföldön, elpusztítva egy területet, amelynek lakói lázadnak: „A lázadó földet illetően az ellenség le fogja rombolni a városokat, a városfalakat, az én városfalamat, a mi városunk falait”. Ahogy az alábbi idézet is beszédesnek tűnik:

A király, aki híres, hirtelen halált hal, és a fia, akit nem neveztek ki a királyság vezetésére, elfoglalja a királyságot/trónt és háború lesz. A birtok elnéptelenedik, városai pusztasággá változnak, és földje megfogyatkozik.

A táblákat megvizsgálva a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy azok, akik készítették, főleg a múltban tapasztaltakra és a holdciklusra támaszkodtak a jóslatok során. Kiemelve, az ókori babilóniaiak összekapcsolták a csillagászati eseményeket természeti katasztrófákkal és történelmi eseményekkel, különösen a holdfogyatkozásokkal. Emiatt pedig úgy vélték, ha a napfogyatkozás során egyszerre homályosul el és tisztul ki az égbolt, akkor a király meghal, Elám pedig elpusztul. Sőt, a Subartu és az Akkad vallások bukását jósolták, amennyiben a napfogyatkozás délen kezdődik.

Előttünk jártak

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/tudomany/2024/08/24/babiloni-tabla-kutatok-joslat/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Hosszú volt az év? Voltak idők, amikor 455 napból állt egy esztendő

Vannak évek, amelyek szinte egy szempillantás alatt elrepülnek, míg mások látszatra az örökkévalóságig tartanak – …