Igen régen, legutóbb 2012-ben volt ilyen kényelmes helyzetben világversenyen a magyar csapat, amikor nem csupán az elődöntős szereplést vívta ki, hanem egy fordulóval a középdöntő zárása előtt már biztos helye volt a végjátékban.
Eddigi hat meccsünket, Törökország, Svédország, Észak-Macedónia, a középdöntőben pedig Montenegró, Lengyelország, valamint Románia ellen magabiztosan nyertük meg (a középdöntőbe beszámítandó ellenfelek ellen sorrendben hét, hat, tíz, illetve nyolc góllal), de hasonlóan hibátlanul menetelt keddi riválisunk is. A mieink gólkülönbsége viszont eggyel jobb volt a találkozó előtt, mint a vb-címvédő franciáké, tehát úgy vághattunk neki az összecsapásnak, hogy döntetlen esetén a magyarok zárnak a csoport élén.
A II-es, bécsi középdöntős csoportból csupán Norvégia helye biztos a legjobb négy között (ráadásul annak az élén), a második helyért Dánia és Hollandia mérkőzik meg szerdán 18 órától. A elődöntő pontos párosítása azt követően lesz végleges. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese tehát abban a tudatban léphetett pályára, ha legyőzi a világsztárokkal tűzdelt franciákat, akkor biztosan elkerüli az Európa-bajnoki és olimpiai címvédő norvégokat a pénteki elődöntőben.
Idén negyedszerre nézett szembe egymással a magyar és a francia női válogatott: a párizsi olimpia nyitómeccsén a házigazda három góllal nyert, majd október végén két, szintén franciaországi felkészülési meccs következett, amelyből az elsőn a mieink 14 év után győztek, két nappal később viszont a vendéglátók nyertek. Valós képet azonban aligha adnak az erőviszonyokról az őszi összecsapások, tekintve, hogy az Eb-góllövőlista jelenlegi harmadik helyezettje, Klujber Katrin, valamint a franciák kiválósága, Estelle Nze Minko is pihenőt kapott.
A magyar válogatottnál a vasárnapi meccshez képest történt változás: a vírusos betegséggel küzdő Kácsor Gréta pótlására meghívót kapott a váci fiatal, Juhász Gréta. A 22 éves balátlövő be is került a keddi meccs keretébe, így Janurik Kinga mellett Csíkos Luca és az említett Gloria Bistrita-játékos maradt ki.
Hibákkal teli kezdés után a hajrára megérkeztünk
Hosszú francia támadás után Grace Zaadi bombázott talpról a bal felsőbe, majd magyar labdaeladást követően Nze Minko rohant egyedül a magyar kapura és módosította 2–0-ra az állást. Hiába volt szélről is ziccerünk, illetve lőhettünk az üres kapura, semmi nem jött össze, míg a franciáknak minden ült, 4–0-nál a kilencedik perc derekán Golovin mester időt kért – volt mit megbeszélni.
Az időkérés után Győri-Lukács Viktória kapta meg jó helyzetben a labdát, Chloé Valentini szabálytalansága révén pedig hetessel jöhettünk, amit Klujber belőtt, megtört a jég (1–4). Hiába találtuk meg a lövő formánkat, a kisebb hibákat kíméletlenül büntette az ellenfél: a győri irányító újabb labdaszerzése után már négyre nőtt a két csapat közti különbség a félidő derekán. Klujber azonban gyorsan módosította az állást, előbb büntetőből, majd távolról is bombázott – utóbbi nemcsak a 7–5-re zárkózást, de 500. találatát is jelentette a válogatottban.
Hiába húzott el a 23. percben 10–6-ra ra is a vb-címvédő, a szövetségi kapitány második időkérése után beindultak a mienk: Szemerey Zsófi fogott nagyot, majd Győri-Lukács lőtt kettőt – utóbbi szépségdíjat is megérne, ahogy a kiugró Laura Glauser mögött a levegőből bevágta a kapuba (8–11). Rövid gólcsend után a 25. percben átvettük az uralmat, a bemutatkozó Juhász Gréta és az ismét brillírozó Szemerey vezérletével négyet is vágtunk a franciáknak – míg ők csak kétszer voltak eredményesek –, így 13–13-as döntetlennel ért véget a félidő.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!