„Egy szív a gyermekekért” – így lehetne kissé nyersen lefordítani a Bild újság és a német televízió összefogásában megvalósuló évtizedes programot, aminek célja, hogy rászoruló gyermekeket támogassanak évről évre. A karácsonyhoz közeledve egy hatalmas gálaműsorban tetőzik ez a megmozdulás, aminek keretében vezető politikusok, sztárok, tudósok, sportolók és közszereplők gyűlnek össze, hogy saját forrásból és ismertségük révén segítsék a rászoruló gyermekeket,
Alapesetben minden felajánlást szívesen fogadnak, legyen szó a tehetős üzletemberek több százezres vagy esetenként milliós nagyságrendű adományáról, vagy egy hétköznapi család 20-30 eurójáról, amit meg tud épp spórolni. 2024-ben 23,6 millió euró (majd 10 milliárd forint) gyűlt össze, amit az arra leginkább rászoruló gyermekek kapnak meg. Ebben a kezdeményezésben vett részt most, mint már évtizedek óta Leslie Mandoki is, aki úgy véli, fontos visszaadni valamit a sok jóból, hogy a sikert meghálálhassa az ember.
Ebben a műsorban kisfilmek láthatók, konkrét történetek, akár egy olyan beteg gyermeké, aki a rák egy annyira ritka válfajával küzd, amire nem fejlesztettek még gyógyszert és kezelési metodikát sem, hiszen annyira keveseknél diagnosztizálják. Az ebben való segédkezést is vállalja ez az alapítvány, ha pedig van rá lehetőség, akkor a műsor vendégei, és a felépülésben lévő, vagy a már meg is gyógyult gyermekek is, hogy történeteikből mindannyian tanulhassunk. Sok éve próbálom a magyar televíziós csatornák vezetőit meggyőzni arról, hogy egy ilyen műsort itthon is képernyőre kellene vinni, ahol a társadalmi élet színe java jó példával járna elöl, felajánlásaival önmaga is hálát mondva saját sikereiért, megosztva azokat a rászorulókkal
– részletezi Leslie Mandoki.
Úgy véli, az est sikerének az az egyik legfontosabb alkotóeleme, hogy az emberek közelebb kerülhetnek egy-egy történethez, jobban megtudhatják, valójában kiknek is segítenek. Ezeket a gyermekeket a különböző nagy segélyszervezetek szakemberei ajánlják, akár a Vöröskereszt vagy a Máltai Szeretetszolgálat, mivel látják, hogy kik azok, akiknek a leginkább szükségük van a segítségre.
Jó hagyomány
A zenész sokfelé járt már a világban és úgy véli, az adományozás értékes kulturális kérdés, hiszen az USA-ban, ahol sok esetben nincs nagyobb mértékű állami támogatás, a jótékonysági gálák, és egyéb ilyen jellegű események adnak lehetőséget emberek és ügyek támogatására. Bár ezeknek ott nagy hagyománya van, elmondása alapján Németországban korábban nem volt ennyire jellemző a jótékonysági akciók kultúrája, de sok évvel ezelőtt Axel Springer ezzel a kezdeményezéssel, ezzel az összefogással a legnépszerűbb jótékonysági műsorát alkotta meg,
egyfajta úttörő kezdeményezés lett, ahol valóban a társadalom színe java gyűlik össze, hogy segítsen. Így immár meghonosodott Németországban is az adományozási kultúra.
Leslie Mandoki szerint remek lenne, ha a világon több helyen is adaptálnák ezt az Axel Springer által Európába elhozott gondolatiságot, hogy a megteremtett, elért jólétből másoknak is vissza lehet adni, és mert esetenként egy-egy apró gesztus is sokat jelenthet. Őszintén reméli, hogy egyszer Magyarországon is elindulhat egy ilyen kezdeményezés, amelyben mindenki, aki sikeres, együttesen küzd egy hasonlóan fontos célért.
Jó évet zártak
A zenész elmondta, hogy erős évet zártak a Mandoki Soulmatesel, új lemezük az A Memory Of Our Future remek fogadtatásban részesült a közönség és a kritikusok által is az USA-ban és Európában egyaránt, telt házas koncertjeik vannak, és nemrég új klipjeik is jelentek meg The Wanderer és az I Am Because You Are című számokoz. Mindkét videónak van önéletrajzi, és ebből adódóan magyar vonatkozása is. A The Wanderer a fiatal fiúként való elszakadásról szól, de aztán az apa szemszögéből is elmeséli a történetet; az I Am Because You Are pedig a nagy, komoly találkozásokról, és így persze az életre szóló szerelmekről is szól.
Dalszövegeikben, különösen az aktuális, világszerte ünnepelt albumon sokszor fejtegetnek aktuálpolitikai és társadalmi témákat, és úgy véli, a zenészeknek fontos, hogy az áldozatok oldalára álljanak, és jobb hellyé tegyék a világot. Ezért, ha van rá lehetőség, segítenek, ahol tudnak, legyen szó a gyermekek segítéséről, egy lemezbolt – mint utolsó szent helyek egyikének – támogatásáról, vagy hajléktalanok étkeztetéséről.
Büszke apa
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/12/16/leslie-mandoki-soulmates-interju-jotekonysag-karacsony/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!