Putyin tavaly júniusi látogatása során a vezetők megvitatták a Moszkva és Hanoi közötti partnerség fejlesztését, és ennek nyomán több mint 15 kétoldalú dokumentumot írnak alá a különböző területeken folytatott együttműködésről, köztük egy memorandumot a vietnámi nukleáris technológiai központ létrehozásának ütemtervéről. Megállapodtak az átfogó stratégiai partnerség erősítésében is, amelyet a két ország már évek óta hivatalosan fenntart. Misusztyin látogatása tulajdonképpen a nyári megállapodások technikai megvalósítása, valamint további együttműködési formák és területek megállapítása szempontjából volt fontos a két ország számára.
Az orosz miniszterelnök látogatása során hét további megállapodás született, amelyek a kereskedelmi, gazdasági és tudományos-műszaki együttműködés mélyítésére irányulnak. Szándéknyilatkozatokat kötöttek a rádióelektronika, a digitális átalakítás és az atomenergia területén. Ezenkívül növekedhet az energiahordozók, az olaj és a gáz szállításának volumene is.
Az Eurázsiai Gazdasági Unió (EAEU) és Vietnám között 10 éve van hatályban szabadkereskedelmi megállapodás, és a látogatás kapcsán közzétett közleményből kiderül, hogy a felek továbbra is hajlandóak arra, és érdekeltek abban, hogy együttműködjenek a kulcsfontosságú területeken. Az ilyen prioritások közé tartozik a kereskedelem elmélyítése, az infrastruktúra korszerűsítése és a logisztikai kapcsolatok bővítése. Ebben kiemelt fontosságot kap a vasúti, tengeri és multimodális útvonalak integrációja, ami a kétoldalú gazdasági kapcsolatok további erősítését szolgálja.
Oroszország számára Vietnám fontos – ha úgy tetszik – logisztikai állomás a délkelet-ázsiai országokkal folytatott kereskedelem során.
Nem beszélve arról, hogy az orosz GAZ-t közös vállalkozás keretein belül Vietnámban gyártják.
A GAZ persze nem egy prémiummárka, de a régió egyes országaiban megvan a piaca, és a vietnámi gyártás költséghatékonyabbá teszi a folyamatot.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/01/19/oroszorszag-kormanyfo-vietnam-targyalasaok-gazdasag/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!