2025. március 12., szerdaMa Gergely napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 367,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
2025.03.12. Gergely Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 401,00 Ft | USD: 367,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Óriási veszélyre figyelmeztetnek: 300 Boeing 777-es robbanhat fel egy elektromos hiba miatt

Hirdetés

Óriási veszélyre figyelmeztetnek: 300 Boeing 777-es robbanhat fel egy elektromos hiba miatt

Az amerikai Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) az év elején új légi alkalmassági irányelvet javasolt a Boeing repülőgépek egy lehetséges hibájának kezelésére – értesült a Daily Mail.

Az FAA javaslata szerint a probléma a vállalat 777-es repülőgépeinek elektromos rendszerével kapcsolatos, amit ha nem kezelnek,

akkor a repülőgépek szárnyán lévő üzemanyagtartályok kigyulladhatnak és felrobbanhatnak.

Hirdetés

A Szövetségi Légügyi Hivatal közleménye szerint ez nagyjából 300 darab Boeing repülőgépet érinthet potenciálisan, köztük a United és az American Airlines által használt gépeket.

98 dolláros probléma

A hivatal még márciusban jelentette a problémát, és kérte, hogy a Boeing és más külső szakértők május 9-ig válaszoljanak a megkeresésükre, ugyanakkor egyelőre nem tudni, hogy a vállalat válaszolt-e. 

A Boeing a hírre reagálva igyekezett hűteni a kedélyeket. Közlésük szerint az FAA értesítése egy „szokásos szabályozási folyamat része, amely segít abban, hogy a légi közlekedés a legbiztonságosabb közlekedési forma legyen. Ez nem azonnali repülésbiztonsági kérdés”.

A modern repülőgépekbe több redundanciát is beépítettek az elektromágneses hatások elleni […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2024/05/24/boeing-repulogep-baleset-repules-biztonsag/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Zuckerberg bevezeti a cenzúrát, mostantól az Ön Facebook-adatai is a Kínai Kommunista Pártnál landolhatnak

Sarah Wynn-Williams, aki a Kína-politikával foglalkozó csapatban dolgozott, azt állítja, hogy a közösségi médiaóriás annyira …