Kína több mint 200 speciális büntetőtábort épített vagy bővített országszerte, hogy kihallgathassa Hszi Csin-ping korrupcióellenes kampányának gyanúsítottjait – derült ki a CNN vizsgálatából.
A kínai vezető a Kínai Kommunista Párton túl a közszféra széles körére is kiterjeszti a vizsgálatokat. 2012-es hatalomátvétele óta Hszi átfogó kampányt indított a korrupció és a hűtlen kezelések ellen. Példátlan gyorsasággal és léptékkel számolt le korrupt tisztviselőkkel és politikai riválisokkal, miközben megszilárdította a párt és a hadsereg feletti ellenőrzését.
A legfelsőbb vezető, aki jelenleg már harmadik ciklusát tölti, a tisztogatókampányt uralmának állandó és intézményesített jellemzőjévé tette. A CNN szerint egyre inkább a társadalom sokkal szélesebb rétegei ellen használja a legfélelmetesebb eszközeit, amelyeket a tisztviselők kordában tartására használ, a magánvállalkozóktól kezdve az iskolák és kórházak vezetőiig − függetlenül attól, hogy a 99 milliós pártjának tagjai-e vagy sem.
A kiterjesztett büntetés részeként – amelyet „őrizetben tartásnak” neveznek – párnázott felületű falak és éjjel-nappali őrzés várja a foglyokat minden cellában, és a fogvatartottak akár hat hónapig is ott lehetnek anélkül, hogy valaha is találkoznának ügyvéddel vagy családtagjaikkal. Ez annak a rendszernek a kiterjesztése, amelyet a párt már régóta használ arra, hogy kontrollt gyakoroljon és félelmet keltsen tagjaiban.
A fogva tartási rendszer
A párt fegyelmi szerve, a Központi Fegyelmi Ellenőrző Bizottság (CCDI) évtizedeken keresztül egy titkos fogva tartási rendszert működtetett a korrupcióval és más vétségekkel gyanúsított kommunista pártkáderek kihallgatására. A vizsgálat alá vont tisztviselőket hónapokra eltüntették a párt büntetőtelepein, szállodákban vagy más titkos helyszíneken, anélkül, hogy jogi képviselőjük vagy családjuk meglátogathatták volna őket.
Egy névtelenül nyilatkozó ügyvéd a csatornának elmondta, hogy sok ügyfele részletesen beszámolt az őrizetben elszenvedett bántalmazásokról, fenyegetésekről és kényszerített vallomásokról.
Legtöbbjük megadta magát a nyomásnak és a kínzásnak. Azok, akik a végsőkig ellenálltak, […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2024/12/29/kina-hszi-csin-ping-korrupcio-buntetotabor/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!