Jim Hanson, a WorldStrat elnöke a Danube Institute konferenciáján javaslatokat fogalmazott meg a NATO jövőjéről. Úgy véli, hogy a katonai szövetségben elkerülhetetlen a belső átalakulás, ha a megmaradása a cél.
Szerinte Törökország nem megbízható szövetséges, miközben „minden tagnak egy irányba kellene húznia a kötelet”. A törökök szerinte nem felelnek meg ennek a követelménynek. A panel moderátora, Kiss István, a Danube Institute ügyvezető igazgatója nem értett egyet ezzel a javaslattal.
A NATO újradefiniálása
Hanson úgy véli, hogy a NATO-nak alapvetően újra kell definiálnia önmagát, ha a jövőben is életképes szeretne maradni. Nemcsak katonai szövetségként, hanem a nyugati kultúra és értékek védelmezőjeként is új szerepet kapna. Szerinte az igazi kihívás most már nem csupán a Kelet és Nyugat szembenállása, hanem a szabadság és a zsarnokság közötti harc.
A szövetség célja nemcsak a nyugati országok katonai védelme kell legyen, hanem a nyugati kultúra megőrzése is
– hangsúlyozta Hanson. „Ez nemcsak fegyveres konfliktusokról szól, hanem a szellemi harcról is, amelyben a szólásszabadság és a szabad intézmények megerősítése elengedhetetlen.”
Meg kell védenünk magunkat a kvázi marxista belső rothadástól
– fogalmazott, amely rothadás szerinte felemészti a demokratikus intézményeket. Beszédében kitért arra is, hogy az információs […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!