Joe Biden elnöki döntéssel tilalmat rendelt el hétfőn az Egyesült Államok tengerpartjainak közelében végzett energiahordozó-kitermelésre.
Az amerikai elnök washingtoni közleménye szerint elhatározása érinti a keleti és a nyugati partvidéket, a Mexikói-öböl keleti területeit, valamint Alaszkát, és mind a földgáz, mind a kőolaj kitermelésére vonatkozik − írja a BBC.
Joe Biden azzal érvelt, hogy a partközeli kitermelés visszafordíthatatlan károkat okoz az „érintett területeknek, és szükségtelen az ország energiaigényének kielégítésében.”
A döntésem azt tükrözi, amit a part menti közösségek, vállalkozások és strandolók már régóta tudnak: a partoknál végzett fúrások visszafordíthatatlan károkat okozhatnak az általunk kedvesnek tartott helyeken, és szükségtelenek nemzetünk energiaszükségleteinek kielégítéséhez. Nem éri meg a kockázatot
– olvasható a Fehér Ház által kiadott közleményben.
A január 20-án leköszönő elnök döntésének indokaként a klímaváltozást, valamint a tiszta energiára épülő gazdaságra való átmenetet is megemlítette, emellett kifejtette, hogy „nem kell választanunk a környezet védelme és gazdaságunk növekedése között”.
Joe Biden az 1953-as Outer Continental Shelf Lands Act (Külső kontinentális lemezről szóló törvény) alapján tesz lépéseket, amely lehetővé teszi az amerikai elnökök számára, hogy területeket vonjanak ki az ásványkincsek bérbeadása és a fúrás alól.
A törvény azonban egy 2019-es bírósági döntés szerint nem ad nekik jogi felhatalmazást a korábbi tilalmak felborítására, valamint hogy visszavonják a már tengeri fúrásokra bérelt területeket.
A megválasztott elnök és stábja politikai bosszúnak tartja Joe Biden döntését
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/01/06/egyesult-allamok-joe-biden-tiltas-energiahordozok-kitermeles/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!