A RAF a vietnámi háború ellen tiltakozó diákmozgalmakból bontakozott ki a hatvanas évek végén. A neomarxista elveket valló tagjai tudatosan erőszakos eszközökkel küzdöttek céljaik eléréséért.
A nyugatnémet terrorcsoport két tagja – Andreas Baader, és szeretője, Ulrike Meinhof – első nekifutásában felgyújtott két áruházat, egyik utolsó akciójuk pedig sokak szerint a sikertelen ferihegyi bombamerénylet volt 1991-ben.
Baader már jóval korábban rács mögé került, de szeretője, és Astrid Poll segítségével kiszabadult. Astrid Poll egyébként 2009-ben Magyarországon járt.
Idővel a RAF első nemzedéke a börtönben végezte, a második generáció pedig semmilyen eszköztől sem riadt vissza, hogy kiszabadítsa az elődöket. A többi között túszul ejtették a Német Gyáriparosok Szövetségének elnökét, miután azonban a hatóságok nem álltak szóba velük, Martin Schleyert egyszerűen kivégezték.
A RAF harmadik nemzedéke egészen 1993-ig aktív maradt, de világos célkitűzések nélkül. Az időt jobbára bankrablással múlatták, és az ebből szerzett pénzből éltek – írta a Guardian. Ennek a generációnak volt a tagja Daniela Klette.
Gyerekeket tanított, miközben Kalasnyikovot rejtegetett a lakásában
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!