2025. február 5., szerdaMa Ágota napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 406,00 Ft | USD: 390,00 Ft | CHF: 432,00 Ft
2025.02.05. Ágota Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 406,00 Ft | USD: 390,00 Ft | CHF: 432,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / „Az orosz agresszív politika a szovjet, kommunista gondolkodásmódból fakad”

Hirdetés

„Az orosz agresszív politika a szovjet, kommunista gondolkodásmódból fakad”

A temesvári népfelkelés 35. évfordulója alkalmából a Temesvári Integratio Alapítvány, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, az Új Évezred Református Egyházközösség és a Temesvár-Belvárosi Református Egyházközösség rendezvénysorozatot szervezett Temesváron, amelynek része volt a december 14-én megtartott nemzetközi konferencia, ahol az előadók a kommunizmus bukásáról és a rendszerváltozásról beszéltek Közép-Kelet-Európa országaiban.

Az egész világ tiszteleg ma az előtt, amit egy 1989-ben fiatal lelkész véghez vitt

– kezdte előadását az amerikai Eric Patterson, a Kommunizmus Áldozatai Alapítvány elnöke a temesvári népfelkelés kirobbanásának okozója, Tőkés László felé fordulva.

Hirdetés

Eric Patterson kifejtette, szervezetének célja, hogy emlékezzenek a kommunizmus több mint 100 millió áldozatára, és kiálljanak a „ma még kommunista társadalmakban élő 1,5 milliárd emberért”. Hozzátette, hogy ők ugyanúgy kiállnak a kínaiakért vagy éppen a kubaiakért, ahol régóta a kommunizmus az irányító eszme, és az olyan országok lakosaiért is, mint például Nicaragua, ahol a „totalitarizmus és a marxizmus e szörnyű eszméi visszatértek”.

Rendre, igazságosságra és megbékélésre van szükség a valódi rendszerváltáshoz

A Kommunizmus Áldozatai Alapítvány elnöke megemlékezett arról, hogy számtalan könyvben és tanulmányban vizsgálta már a rendszerváltásokat világszerte, és arra jutott, van három alapelv, amelyet sosem szabad kihagyni, amikor rendszerváltozásról értekezünk:

  • a rend és biztonság,
  • az igazságosság
  • és a megbékélés.

„Ahhoz, hogy egy rendszerváltás a demokrácia javára történjen meg, először rendet kell teremteni, valamiféle biztonsági, alapszintű kormányzást. Másodszor pedig igazságot kell szolgáltatni, akár jogi úton, akár szimbolikusan. Hosszú távon viszont szükség van a társadalom megbékélésére” – összegezte a szakértő.

Eric Patterson felhívta a figyelmet arra, hogy a rezsimek általában nem békés úton dőlnek meg, hanem véres forradalmak árán. Az autoriter rendszer megbuktatása után ezért a társadalomnak a biztonság három dimenziójára van szüksége – először a belső bizonytalanság megszüntetésére, tehát a szervezett bűnözés, a terroristák megregulázására, majd a külső fenyegetettségnek kell eltűnnie.

Gondoljunk csak arra a néhány gyönyörű napra Magyarországon 1956-ban, amelynek álmát összezúzták az orosz tankok

– tette hozzá.

Eric Patterson

Eric Patterson

Fotó: Papajcsik Péter / Index

A szakértő szerint ha a biztonság első két dimenziója teljesült, akkor lehet csak kialakítani egy olyan politikai, kormányzati rendszert, amely képes ellátni az alapvető feladatokat, és fenn tudja tartani a biztonsági szolgáltatásokat, mint a kórházak vagy a rendőrség.

Mi az Egyesült Államokban olyan régóta élünk biztonságban, hogy nem igazán értjük az emberek rendhez, biztonsághoz fűződő viszonyát a nehezebb helyzetű országokban. Pedig a sikeres rendszerváltás alapja a rend megteremtése

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2024/12/14/oroszorszag-ukrajna-haboru-rendszervaltas-kommunizmus-temesvar-35-evfordulo-1989/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Így váltak a török szappanoperák kőkemény propagandatermékké

A Török Exportszövetség szerint a török televíziós sorozatokat világszerte imádják a tévénézők. Olyannyira, hogy a …