Tóth Erzsébet bírónő vezetésével folytatódott a korábban már jogerősen elítélt egykori ügyész, F. Miklós tanúmeghallgatása, akinek vallomásában sok az ellentmondás Schadl György védőügyvédje szerint, de mivel F.-et mentességi jog illeti meg, amivel azokra a kérdésekre nem köteles válaszolni, amivel magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná, ezért ezeket az ellentmondásokat nem oldotta fel.
Nem volt nehéz levonni a következtetést, aki bűnösnek vallja magát, az hazamehet
A tanú azt viszont elmondta, hogy vallomásának megváltoztatására nem volt közvetlen nyomás, de voltak külső befolyásoló tényezők. Ezek között említette azt, hogy azt érzékelte, hogy azok a végrehajtók, akik beismerő vallomást tettek, azok ellen megszüntették a kényszerintézkedéseket, vagy eleve őrizetbe sem vették őket.
Nehéz volt nem levonni azt a következtetést, hogy aki beismer, az hazamegy, aki nem, azt pedig letartóztatják
– fogalmazott F. Miklós, aki hozzátette, hogy úgy érezte, hogy a végrehajtókkal akarják elvitetni a balhét és erre utalt az is, hogy a sajtóban sorra jelentek meg a végrehajtók nevei is.
F. elmondta, hogy mérlegelnie kellett, hogy vagy a felfüggesztett szabadságvesztést, az 5 millió forintos pénzbüntetést és a 30 millió forintos vagyonelkobzást választja, vagy az évekig tartó pereskedést és bíróságra járást. Ő az előbbit választotta még akkor is, ha nem ért egyet a 30 millió forintos vagyonelkobzással.
Bármit hazudtál volna, hogy ne sitteljenek le, értettem a célzást
– jegyezte meg Schadl György.
F. bevallotta, hogy kötött egy megállapodást Schadl Györggyel, amelynek értelmében a végrehajtói kar volt elnöke finanszírozza a szigetszentmiklósi és a pesti irodát 2021. év végéig, amiért cserébe teljes osztalékot készpénzben kellett kifizetnie Schadl Györgynek, aki a helyettese volt az irodában. Ő maga pedig havi 2 millió forint fizetést kapott, kivéve az utolsó 5 hónapban, amikor 3 millió forintot.
Ezt a megállapodás F. megszegte, amikor az év utolsó osztalékát, 30 millió forintot már megtartott saját maga és az iroda számára, mivel úgy gondolta a szerződés érvényét vesztette amiatt, hogy Schadl Györgyöt letartóztatták, ezért az összegből 1 millió forintot az iroda pénztárában helyezett el a készpénzes költségek kifizetésére, 3 millió forintot magánál tartott a többit pedig berakta az iroda széfjébe, de nem Schadl Györgynek tette félre.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!