Jakab István, az Országgyűlés alelnöke hétfőn bejelentette, hogy űrpolitikai csoportot hoztak létre a parlamentben, az alábbi személyek részvételével:
- Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos,
- Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke,
- Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke,
- és Bánki Erik kormánypárti képviselő.
Ferencz Orsolyánál arról érdeklődtünk, hogy miért alakult űrpolitikai csoport a parlamentben, valamint milyen feladatai lesznek a résztvevő képviselőknek.
Az űrkutatásért felelős miniszteri biztos lapunk kérdésére kifejtette, Magyarország az Európai Interparlamentáris Űr Konferencia (EISC) osztrák elnöksége alatt meghívást kapott, hogy részt vegyen a szervezet munkájában. Az EISC 1999-ben alakult az űrpolitikában érdekelt európai nemzeti parlamentek parlamentközi együttműködésének állandó fórumaként, hogy elősegítse a nemzeti politikák kölcsönös megértését és összehangolását az európai országok parlamentjei között, és fórumként szolgáljon az európai űrszektor főbb kérdéseinek elemzésére.
Ennek feltétele, hogy a tagországok parlamentjeiben alakuljanak űrpolitikai munkacsoportok. Így hasonlóan a tizenhárom másik tagországéhoz, létrejött egy ilyen csoport a magyar Országgyűlésben is. Ennek tagjai a terület szempontjából releváns bizottságok elnökei. Hazánk teljes jogú tagjává vált idén a testületnek, míg Finnország megfigyelői státuszt kapott, valószínűleg jövőre kapja meg a teljes jogú tagságot
– fogalmazott Ferencz Orsolya.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!