Budaházy György 1969. június 3-án született Budapesten, id. Budaházy György és Haraszti Mária gyermekeként. A kelenföldi lakótelepen nevelkedett, ott járt általános iskolába is. A budafoki Budai Nagy Antal Gimnáziumban érettségizett, majd tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetemen folytatta, ahol 1992-ben gépészmérnöki diplomát szerzett. Szakdolgozatát Az alumíniumkémény csőszerkezetek T-idomainak ellenállásáról címmel készítette. Végzettségét azonban sohasem használta, mert az elméleti tudományok jobban érdekelték, mint a gyakorlat, ráadásul elmondása szerint ekkoriban erősen leépülőfélben volt a hazai gépipar. Mindezeket figyelembe véve a Budapesti Üzleti Akadémián tanult gazdaságszervezői ismereteket. Ezt követően a főváros mellé, Diósdra költözött, ahol kereskedelemmel és hagyományőrzéssel foglalkozott.
Hídfoglalás, Szabadság tér
A rendszerváltozás időszakában kezdett érdeklődni a politikai kérdések iránt. 1990 őszén, a taxisblokád idején többször is fellépett az Antall-kormány ellen tüntető taxisokkal szemben. Később belépett az MDF-be, de különösebb nyomot nem hagyott maga után a kormánypártban.
Közéleti aktivitása valójában 2001-ben kezdődött, amikor néhány társával együtt megalapította a Magyar Revíziós Mozgalom nevű szervezetet, amely figyelemfelhívó utcai demonstrációkat szervezett a trianoni békeszerződés ellen.
Évekkel később a hídfoglalás miatt öt társával együtt harmincnapi közérdekű munkára ítélte a Fővárosi Bíróság.
Budaházy a 2000-es évektől kezdődően szinte minden radikális megmozdulásban részt vett. Aktív szerepet játszott a Magyarország európai uniós csatlakozását ellenző kampányban, majd a Szabadság téri szovjet emlékmű lebontásáért, a közterület eredeti állapotának helyreállításáért folytatott demonstrációban is.
Hunnia Mozgalom, Magyarok Nyilai
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2006-os őszödi beszédének kiszivárgása után Budaházy a tiltakozási mozgalmak élére állt, amelyet ő felkelésnek, illetve nemzeti ellenállásnak nevezett. A tévészékház elleni, 2006. szeptember 18-i ostrom idején részt vett a Szabadság téri szovjet emlékmű vörös csillagos címerének eltávolításában.
Toroczkai Lászlóval 2007. április 21-én megalapították a Hunnia mozgalmat, amely
Molotov-koktélos vagy robbantásos támadásokat követett el az akkori kormánypártok, az MSZP és az SZDSZ pártirodáinál és a politikusok otthonánál.
Megtámadták Szilvásy György titokminiszter vidéki házát, Hiller István oktatási miniszter és Kóka János SZDSZ-frakcióvezető ingatlanát is. Felgyújtottak egy Vörös Csepel nevű […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!