Hamarosan kezdetét veszi a jelentkezési időszak az egyetemek szeptemberben induló alapképzéseire, mesterképzéseire és osztatlan mesterképzéseire. Magyarországon az érettségi eredmények után a felvételi rendszer középpontjában a többlet pontok állnak, melyeket többek között emelt szintű érettségivel, tanulmányi versenyeken elért helyezésekkel, sporteredményekkel és nyelvvizsgával zsebelhetnek be a tanulók.
Egy B2-es szintű (középfokú) komplex nyelvvizsgáért például 28, egy C1 szintű (felsőfokú) komplex nyelvvizsgáért 40 többletpont járhat, de számos esetben egyes nagyobb presztízzsel rendelkező intézmények akár 50 pontot is ajánlanak a B2 szintű nyelvvizsgáért, míg a C1 szintűért a plusz 70 vagy 80 pont sem ritka. Tehát
Sokan ezért igyekeznek még a jelentkezésük előtt megszerezni a tanúsítványt. Fontos azonban, hogy a nyelvvizsga letételének jogszabály által előírt minimum korhatára van, amely alapján abban a naptári évben tehet egy diák nyelvvizsgát, amelyben betölti a 14. életévét. Vagyis ha egy vizsgázó-jelölt 2025 decemberében lesz 14 éves, azt jelenti, annak ellenére, hogy nem töltötte be a 14 éves kort 2025 januárjában már tehet nyelvvizsgát.
Hogyan szerepelnek a fiatalok a vizsgán?
„Statisztikai úton kimutatható, hogy azok a diákok, akik fiatalabb korban szerzik meg a középfokú nyelvvizsgát, 14-15 éves korban, sokkal nagyobb arányban és sikerességgel jutnak el a felsőfokú szintig és nyelvvizsgáig, még a középfokú tanulmányaik befejezése előtt. Természetesen ennek számos más pozitív következménye is van: a felsőoktatási felvételin megszerezhető többlet-pontok számától egészen az állásszerzés esélyének növeléséig” – fejtette ki a LanguageCert Nemzetközi Angol Nyelvvizsgaközpont vezetője, Pásztiné Fritz Adrienn.
A szakember hozzátette: a központ nyelvvizsgáin a feladatok jellege miatt már egész fiatalon jól szerepelnek a vizsgázók, mivel a kérdések a hétköznapi életből vett élethelyzeteket modelleznek, és a teljesítésükhöz nem feltétlenül szükséges tényszerű tárgyi tudás vagy speciális témákban való jártasság.
A feladatok véleményalkotás vagy személyes tapasztalatokban gyökerező tartalmi produkció révén általában […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!