2025. július 11., péntekMa Nóra, Lili napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 340,00 Ft | CHF: 427,00 Ft
2025.07.11. Nóra, Lili Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 340,00 Ft | CHF: 427,00 Ft
Kezdőlap / Vállalkozás / Méghogy válság? 30 640 042 000 forint osztalékot fizetett a Mészáros és Mészáros Zrt.

Hirdetés

Méghogy válság? 30 640 042 000 forint osztalékot fizetett a Mészáros és Mészáros Zrt.

32,3 milliárd forint profittal zárta 2023-at a Mészáros és Mészáros Zrt. – áll az éves beszámolóban. Ez közel kétszerese az egy évvel korábbi 17,3 milliárd forintos nyereségnek.

A 32,3 milliárdból 1,7 milliárd forintot benn hagytak az eredménytartalékban, a többi 30 milliárd 640 millió forintot osztalékként kiveszik a tulajdonosok.

Hogy pontosan kik ők, arról az Opten adatai szerint annyit lehet tudni, hogy Mészáros Lőrincnek az Opuson keresztül van tulajdonrésze, és egy kicsi a saját nevén is, a három gyereke is ott van a tulajdonosok között, de magántőkealapoknak is van tulajdonuk a vállalatban.

Hirdetés

A cég éves árbevétele 74-ről 119 milliárd forintra ugrott meg, így még az is belefért, hogy az anyagjellegű ráfordítások 52-ről közel 81 milliárdra nőttek.

Mészáros Lőrinc másik nagy cége, a vasútépítő R-Kord – amelyet a MÁV azzal vádolt meg, hogy a vasból kihagyta a vasbetont – eközben 8 milliárd forint osztalékot fizetett.

* * *
Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Forrás:
http://hvg.hu/kkv/20240531_meghogy-valsag-30-640-042-000-forint-osztalekot-fizetett-a-meszaros-es-meszaros-zrt#rss

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Meghalt Gaskó István, a sztrájkkirály

2025. június 8-án elhunyt Gaskó István, a LIGA Szakszervezetek korábbi elnöke – jelentette be a …