Az érzelmi intelligencia (EQ) mérésére számtalan tesztet találunk különböző weboldalakon, de ha ezeket (sokszor jogosan) nem tartjuk elég megbízhatónak, pszichológussal konzultálva kideríthetjük, a miénk mennyi. Miért fontos, hogy tudjuk? Boldogságunk, sikereink, kapcsolataink minősége nagyban függ attól, hogyan viselkedünk, alkalmazkodunk, hogy oldjuk meg a problémákat, empatikusak vagyunk-e, felismerjük-e saját érzelmeinket és másokéit, tudjuk-e szabályozni őket, és könnyen alkalmazkodunk-e. Már ebből a felsorolásból is látszik, hogy az érzelmi intelligencia mindennapjaink minden percében jelen van, hat a munkánkra és az egészségünkre is. Minőségét, nagyságát főleg a gyerekkori tapasztalatok, a nevelés határozza meg: ha szüleink empatikusak voltak velünk, beszéltek az érzelmeikről, és kíváncsiak voltak a mieinkre, nagy valószínűséggel fejlett lesz a mi EQ-nk is.
Hátulütők
Az érzelmileg intelligens ember boldog, hasznos és népszerű lehet, hiszen odafigyel másokra, képes csapatban dolgozni, és tudatában van nemcsak saját, de mások lelkiállapotának is. Igen ám, de épp ez a sok nagyszerű tudás teheti őt manipulátorrá, ahogy a friss kutatások feltárták. Ugyanis ismereteiket a többiek irányítására is felhasználhatják, elég, ha diktátorok érzelmektől túlfűtött beszédeire gondolunk, melyeknek a tartalma sokszor üres, semmitmondó, vagy épp gyűlöletkeltő, de az érzelmeken keresztül bevonják a hallgatóságot.
Az érzelmileg intelligens emberek eltitkolhatják igazi énjüket, és karizmatikusnak, barátságosnak mutatják magukat, hogy így befolyásolják mások objektív ítéleteit.
Mivel gyorsan kiismerik a többieket, érzelmeiket ügyesen dekódolják, nem esik nehezükre […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!