Tavaly március 21-én startolt el a Netflixen a Trónok harca alkotópárosának (David Benioff és D. B. Weiss) sorozata, Liu Cixin kínai sci-fi sikerkönyvének filmes adaptációja, a 3-test-probléma. A regénytrilógia óriási nemzetközi sikert ért el, de sokáig úgy tűnt, ez sem elég a folytatás leforgatásához. Nem csoda, az első évad költségvetése epizódonként körülbelül 20 millió dollár volt, ami azért nem csekély. Április végén azonban nemcsak a sci-fi-rajongókat sokkolta az örömhír, hanem minket, magyarokat is, mert kiderült, itt forgatják a sorozat 2. és 3. évadát.

Az ellentmondó híresztelések után most már biztos, hogy folytatják a sci-fi forgatását, és minő szerencse, nálunk. A rajongók nagy örömére azt az ötletet elvetették az alkotók, hogy a 2. és 3. évadot egybegyúrják. A Magyar Nemzeti Filmiroda friss közleménye szerint egymás után forgatják őket itthon, és ez azt is jelenti, hogy nem lesz nagy kihagyás a kettő között. Így nem kell évekig tartó suspense-re számítani az évadok között – mint amiben épp most is vagyunk. Ha utánaszámolunk, 4 év telik el az első és a második évad között, mert 2024-ben volt szerencsénk megnézni az elsőt, és feltehetően csak 2028-ban kerül a képernyőkre a második.
Tudományos alapok
A regénytrilógia, Cixin Liu nagyszabású műve először a kínai Science Fiction World magazinban jelent meg folytatásokban 2006-ban. 2008-ban adták ki könyv formában, és az elmúlt húsz év legsikeresebb kínai sci-fije lett. Kínában elnyerte a legjobb sci-finek járó díjat, de megkapta a World Science Fiction Society science-fiction díját, és jelölték az amerikai Nebulára is, egyik legismertebb rajongója pedig Barack Obama.
2019 óta magyarul is olvasható, kötetei A háromtest-probléma, A sötét erdő és A halál vége. A különleges kínai hard sci-fi, ahogy Veress Lászlótól, a könyv hazai rajongói klubjának alapítójától megtudjuk, a definícióhoz hűen igazi tudományos tényeken alapul. A főszereplő tudósok reális problémákkal foglalkoznak. De nem is csoda a valószerűség, hiszen egy mérnök írta.
A háromtest-probléma Newton felvetése arról, hogy ha három égitest nagyjából egyforma méretű, és a rendszer (csillaguk) középpontjától való távolságuk is hasonló, az káoszt szül, és nem lehet definiálni matematikai leírásokkal a testek pályáját. Ennek magyar vonatkozása is van: Szebehely Győző a 20. században ugyanis kimutatta, hogy ha három, […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!