Ahogy arra a PTE rámutatott, a három éven át, 2019 és 2021 között zajló nemzetközi vizsgálatokból kirajzolódik: globális problémával állunk szemben, amely egyszerre gyökerezik a pandémia óta különösen megugrott internetes vásárlásokban, valamint a fogyasztói attitűdökben.
A weboldalak különféle keresőoptimalizálási (SEO, Search Engine Optimization) technikákat használnak oldalaik látogatottságának növelése érdekében – vezeti fel a témát a Journal of Medical Internet Research felületén 2022 november végén megjelent tanulmány egyik szerzője, dr. Fittler András gyógyszerész, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának docense, dékánhelyettese, aki hosszú évek óta kutatja az online gyógyszerforgalmazás, az internetes gyógyszertárak és a hamis gyógyszerek témakörét, azok egészségügyi és gazdasági aspektusait.
- Spanyolországban (38,8%),
- Magyarországon (32,5%),
- Olaszországban (28,8%),
- Franciaországban (23,1%),
- Finnországban (7,5%),
- Horvátországban (6,3%),
- Bulgária (1,3%) esetében.
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott kutatás rámutat, hogy a fogyasztók és betegek elsődleges tájékozódási pontja egészségügyi témákban az internet és a keresés legyakrabban a keresőmotorok által generált találati listák.
Fittler András hangsúlyozta: a gyógyszerek és egészségügyi termékek akkor alkalmazhatóak biztonságosan, ha a megfelelő diagnózis és kezelési terv mentén, megfelelő minőségű termékeket alkalmaznak a betegek és a kezeléshez szükséges információkat hiteles forrásból a megfelelő felkészültségű szakemberektől (pl. gyógyszerészek, orvosok) megkapják. A szakemberek szerint a tudatos és biztonságos gyógyszeralkalmazás érdekében elengedhetetlen, hogy kizárólag hatósági engedéllyel rendelkező gyógyszertárakban vásároljunk gyógyszert.
Forrás:
https://www.origo.hu/tudomany/20230201-potencianovelot-kinalnak-az-interneten.html
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!