2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Tudomány / Az űrlények már réges-rég tudhatják, hogy létezünk

Az űrlények már réges-rég tudhatják, hogy létezünk

rA világűrből visszatekintve a Föld már korántsem az az érintetlen kék golyó, mint egykor. Az űrben keringő műholdak kamerái – és tegyük fel, a felénk forduló idegen teleszkópok – elképesztő méretű, egyértelműen mesterséges struktúrákat láthatnak. Jó példa erre a kaliforniai Topaz naperőmű, amely elképesztő, 25,6 négyzetkilométeres területet fed le, vagy a kínai Takla-Makán sivatag déli peremén fekvő Kunyu városának gigantikus öntözőrendszere, amely 533 hektárnyi őszi búzát tart életben a kietlen pusztaságban – írja a Space.com.

És ez még mind semmi: a Tibeti-fennsík elszigetelt, magaslati régiójában, Csinghaj tartományban a világ legnagyobb naperőmű-komplexuma terül el, mintegy 639 négyzetkilométeren. De a dél-lengyelországi keskeny, csíkos, mértani pontosságú termőföldek is éles ellentétben állnak a természet megszokott, organikus formáival. Egy távoli megfigyelő számára ezek a gigantikus, szabályos alakzatok azonnal elárulhatják, hogy a bolygón egy környezetét aktívan formáló, intelligens (vagy legalábbis szorgalmas) civilizáció tevékenykedik.

Lángoló sivatagok és letarolt szibériai erdők

Bár az emberiség jelenleg még csak a puszta létével „kiabálja” a világűrbe, hogy itt van, Douglas Vakoch, a San Franciscó-i székhelyű METI (Messaging Extraterrestrial Intelligence) International elnöke szerint az ötlet, hogy gigastruktúrákkal üzenjünk, egyáltalán nem új. A 19. században, jóval a rádiókommunikáció korszaka előtt, a tudósok vizuális jelekkel akarták felhívni magukra a potenciális szomszédok – leginkább a Hold vagy a Mars feltételezett lakóinak – figyelmét. Az egyik legelképesztőbb – és szerencsére soha meg nem valósult – elképzelést a zseniális matematikusnak, Karl Friedrich Gaussnak tulajdonítják. Bár a történészek a mai napig vitatkoznak azon, hogy az ötlet valóban tőle származik-e,

egy 1826-os feljegyzés szerint a terv az volt, hogy hatalmas szibériai erdőrészeket tarolnak le, hogy megrajzolják a Pitagorasz-tételt. Igen, jól olvassa.

A koncepció szerint egy gigantikus derékszögű háromszög mindhárom oldalához egy-egy hatalmas négyzetet csatoltak volna a fák ritkításával. Egy ekkora, a geometriát és a matematikát ünneplő szimbólumot a Föld napos oldalát pásztázó marsi csillagászok – vagy a Hold lakói – tisztán láthattak volna. Emellett voltak más, hasonlóan grandiózus elképzelések is a tarsolyban: felmerült például, hogy a Szahara sivatagban hatalmas, kerozinnal feltöltött csatornákat ásnak, majd az éjszaka leple alatt lángra lobbantják azokat, fényjeleket villogtatva az univerzumnak bolygónk sötét oldaláról.

Vakoch személyes kedvence a korai próbálkozások közül Francis Galton angol polihisztor (és a viktoriánus kori eugenika vitatott atyja) 1896-os cikke. Az „Érthető jelek a szomszédos csillagok között” című írásában Galton kiemelte, hogy a jeleket úgy kell megtervezni, hogy azok önmagukban is egyértelműek és megfejthetőek legyenek bármely intelligens lény számára, aki a tudományokban legalább olyan szintre jutott, mint mi.

Lehet, hogy már itt is vannak?

Miközben mi a saját gigastruktúráinkkal hívjuk fel magunkra a figyelmet, egyre több hivatalos jel utal arra, hogy talán a másik oldal is közelebb van, mint gondolnánk. Az Egyesült Államok kormányzata a napokban – Donald Trump amerikai elnök korábbi ígéretéhez híven – nyilvánosságra hozott egy sor eddig szigorúan titkosított dokumentumot és felvételt, amelyek megmagyarázhatatlan jelenségeket, hivatalos nevükön UAP-okat (azonosítatlan rendellenes jelenségeket) ábrázolnak. A Pentagon honlapján elérhetővé tett „ufóakták” célja a védelmi tárca szerint a teljes transzparencia megteremtése. Ahogy Pete Hegseth védelmi miniszter fogalmazott: a titkolózás eddig is csak a spekulációkat fűtötte, ám most eljött az idő, hogy a nyilvánosság a saját szemével láthassa a felvételeket.

A deklasszifikált anyagok között igazi történelmi mérföldkövek is szerepelnek. Bekerültek a dossziéba például az 1969-es Apollo–12 és az 1972-es Apollo–17 Holdra szállás során rögzített felvételek, amelyeken egy rejtélyes, fényes alakzat tűnik fel az égbolton. Utóbbi küldetés kapcsán ráadásul a houstoni irányítóközpont és az asztronauták közötti, a szokatlan jelenséget taglaló rádióbeszélgetést is közzétették. De nem csak évtizedes archív anyagokról van szó: a dokumentumok között az FBI egyik 2023 szeptemberi esetről készült rekonstrukciós ábrája is helyet kapott. Ezen egy korlátozott légtérben észlelt, fénynyalábot […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/tudomany/2026/05/19/ufo-aktak-pentagon-foldonkivuliek-nyomok-fold-kutatas/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Káprázatos égi jelenséget örökítettek meg: így néz ki egy csillag haláltusája

A NOIRLab által készített új kép egy káprázatos égitestet mutat be – egy csillagot, amint …