2022. július 6., szerdaMa Csaba napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 409,00 Ft | USD: 400,00 Ft | CHF: 412,00 Ft
2022.07.06. Csaba Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 409,00 Ft | USD: 400,00 Ft | CHF: 412,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Verstappen hidegvérrel nyert Montréalban, Hamilton is dobogós lett

Verstappen hidegvérrel nyert Montréalban, Hamilton is dobogós lett

Montréal 2019 után ismét visszatért az F1-es körforgásba, a Circuit Gilles Villeneuve igazi esszenciája a versenynaptárnak. Számtalan drámai pillanat és meghatározó esemény kötődik ehhez a pályáhozEz az aszfaltcsík a versenynaptárban a motorgyilkos jelzőt is birtokolja, ugyanis ezen a pályán három intenzív fékezési és kigyorsítási szakasz van. Féktávon az energia-visszanyerő rendszer van nagy terhelésnek kitéve, hiszen intenzíven kell a megtermelt elektromos áramot visszatáplálni, míg kigyorsításon a teljes erőforrás maximumra van járatva – a belső égésű motor és az elektromos motorok is. Így azok az autók mindenképp nagy előnyre tesznek szert, amelyeknek jók a gyorsítási tulajdonságaik.

A szombati időmérő rendkívül trükkös körülmények között telt, kezdetben intenzív esőben, majd kissé felszáradó pályán kellett akklimatizálódniuk a pilótáknak, és a megfelelő gumistratégia megválasztásával a leggyorsabb kört teljesíteniük. Ez Max Verstappennek sikerült a legjobban, ő szerezte meg a pole-t, de Fernando Alonso volt a nap embere. A spanyol világbajnok a második helyre kvalifikálta magát az Alpine-nal. Mick Schumacher is élete időmérőjét futotta, a fiatal német a hatodik helyről várhatta a piros lámpák kialvását.

Alonso kissé groteszk humorral tudatta, hogy az ő célja bizony Maxot megelőzve, elsőként elfordulni az 1-es kanyarban.

Charles Leclerc a bakui nullázás után ismét hátrányból indult, a monacói erőforráscsere miatt a rajtrács végéről kezdhette meg a Kanadai Nagydíjat.

Now that’s an exciting grid order for Sunday ????#CanadianGP #F1 pic.twitter.com/D70cm9LENg

— Formula 1 (@F1) June 18, 2022

Montréalban kevés versenyt láttunk Safety Car, illetve VSC-szakasz nélkül, így egy esetleges biztonsági autós fázissal és egy jól élesített kerékcserével hatalmasat nyerhettek a pilóták. Ezzel természetesen a stratégák is előre számoltak.

A szombati kvalifikációt ugyan elmosta az eső, azonban a futam idejére nem jósoltak égi áldást, így egyértelmű volt, hogy a száraz pályás stratégiák kerülnek majd előtérbe, ilyen körülmények között pedig Max Verstapennél volt az előny.

Sorsdöntő évek elé néznek vb-ezüstöt nyerő kéziseink

Golovin Vlagyimir: Előjöttek szép emlékek Mennyire fogta el a nosztalgia a magyar–norvég vb-döntőt figyelve? Nem …