2020. július 12., vasárnapMa Izabella napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 353,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 332,00 Ft
2020.07.12. Izabella Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 353,00 Ft | USD: 313,00 Ft | CHF: 332,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Tizenegyesgóllal verte a DVTK a kupadöntőre készülő Mezőkövesdet

Tizenegyesgóllal verte a DVTK a kupadöntőre készülő Mezőkövesdet

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–Mezőkövesd 1–0 (Iszlai 83. – 11-esből)
Miskolc, DVTK Stadion, 2255 néző. Vezette: Iványi
Kiállítva: Karnyicki (88.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Tizenkilencre lapot húzott Kuttor Attila, a Mezőkövesd Zsóry 50. évét pénteken betöltő vezetőedzője, hat alapembernek számító labdarúgót is kihagyott a Diósgyőri VTK elleni kezdőcsapatból. A válogatott formában futballozó Cseri Tamás, a házi góllövőlistát vezető Budu Zivzivadze, a bosnyák válogatott Dino Besirovic, a megbízható védekező középpályás, Alekszandr Karnyicki és a Vasas által csábított balhátvéd, Silye Erik egyaránt a kispadon ült, az ukrán Andrij Neszterov pedig nem is volt a keretben.

Bár a mezőkövesdi szakvezető cáfolta a mérkőzés előtt, egészen bizonyos, hogy csapata a szerdai Magyar Kupa-döntőre, vagyis annak megnyerésére is készül. Kuttor Attila szerényen csupán annyit jegyzett meg: a keret valamennyi labdarúgója azonos minőséget képvisel, s a pályára küldött futballistákat is képesnek tartja a megyei rivális legyőzésére.

A hazaiak összeállításában is volt meglepetés. Feczkó Tamás vezetőedző gondolt egy merészet, s a klub 18 éves saját nevelésű labdarúgóját, Szűcs Kornélt állította a védelem tengelyébe. Az utánpótlás-válogatott védőnek ez volt az első meccse az élvonalban, és bizonyította, hogy bátran mély vízbe lehet dobni. Remekül pótolta a sérült Dejan Karant vagy a hétközi edzésen meghúzódó Dusan Brkovicsot. A fiatal játékos hiba nélkül játszott, igaz, nem kellett magát megerőltetnie, hiszen a vendégek óvatos futballal rukkoltak ki az első félidőben, s a támadásvezetések helyett labdatartására rendezkedtek be. Kár, hogy a Diósgyőr nem igazán alkalmazkodott az ellenfél taktikájához, a hazaiakból sokáig hiányzott a bátorság, alig-alig voltak váratlan megoldások, így az első játékrészben sem a hazai, sem a mezőkövesdi kapu nem forgott veszélyben.

Szünet után aztán előkerültek a pakliból az ászok! A mezőkövesdiek vezetőedzője pályára küldte Cseri Tamást, Budu Zivzivadzét, valamint Alekszandr Karnyickit is, s egy csapásra felpörgött a mérkőzés, egyből jobb, gyorsabb, izgalmasabb lett a játék. Nyíltabbá vált a Mezőkövesd, a DVTK pedig bátrabb, s feljegyezhettük az első kapura lövést is. Kár, hogy az 58. percig kellett várni az eseményre. Aztán jött a második is: a diósgyőri Kiss Tamás távoli lövésének hárításához már bravúrra is szükség volt.

A java azonban a végére maradt. Iványi Zoltán játékvezető felettébb véleményes játékhelyzetben büntetőt ítélt a hazaiak javára, ezt Iszlai Bence magabiztosan értékesítette, amivel el is dőlt a megyei rangadó. Hiába kockáztatott Kuttor Attila, a csereként pályára küldött alapemberek ezúttal nem tudtak segíteni. Egyhangú első félidő után jobb folytatás következett, s mert a hazai együttes valamivel többet tett a győzelemért, megérdemelte a három pontot. 1–0